NOC ZAKUPÓW -12%  KOD: 12NOC
Suplementacja

16-05-2017

5 korzyści płynących ze stosowania ZMA

ZMA to połączenie trzech substancji: cynku, magnezu oraz witaminy B6. Produkt ten staje się coraz bardziej popularny wśród osób aktywnych fizycznie, coraz częściej słyszymy o korzyściach, płynących z jego stosowania. Jednak nie każdemu są one dokładnie znane. Postaram się zatem pokrótce przybliżyć ten temat.


Korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki stosowaniu ZMA:

1. Poprawa jakości snu:

Musimy pamiętać, iż produkt ten nie ułatwia zasypiania, a poprawia jakość snu. Wiele osób już po kilku dawkach odczuwa ten efekt. Sen staje się głębszy, a w nocy nie budzimy się co kilka godzin. Dzięki temu w trakcie snu nasz organizm ma możliwość przejścia w tzw. fazę REM, w której najczęściej występują marzenia senne, a nasze mięśnie i ciało zostają maksymalnie rozluźnione. Co za tym idzie tworzymy idealne warunki naszemu organizmowi na przeprowadzenie wszelkich procesów regeneracyjnych.

2. Zwiększenie poziomu testosteronu:

Testosteron to jeden z najważniejszych hormonów u każdego mężczyzny. Warunkuje on nie tylko prawidłową sprawność seksualną oraz przemiany fizjologiczne, ale do tego ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w sportach sylwetkowych. W jaki sposób ZMA zwiększy poziom tego hormonu? Otóż cały opis działania ZMA zaczyna się od androgenu jakim jest androstendion. U każdego człowieka wytwarzany jest przez nadnercza, a dodatkowym jego źródłem są jajniki u kobiet, natomiast u mężczyzn – jądra. Sam androstendion wykazuje bardzo słabe działanie biologiczne, ale jest prekursorem, z którego powstają bardzo silne androgeny – testosteron i dihydrotestosteron (DHT). W obecności cynku, który znajduje się w ZMA, androstendion konwertuje w sposób naturalny do testosteronu. Stąd mówimy o tym produkcie jako o boosterze testosteronu.

Najpopularniejsze ZMA na rynku:

Essence ZMB - 120 tabl.
29,99 PLN
Zobacz Produkt
7Nutrition ZMB + GMC - 90 kaps.
32,99 PLN
Zobacz Produkt
Activlab ZMA - 90 kaps.
36,99 PLN
Zobacz Produkt


3. ZMA a hormon wzrostu

Największą ilość hormonu wzrostu nasz organizm w prawidłowym cyklu dobowym wydziela w godzinach nocnych. Dzięki temu, iż po zastosowaniu ZMA nasz sen jest bardzo głęboki, a co za tym idzie jego jakość jest zdecydowanie lepsza, poziom hormonu wzrostu również ulega podwyższeniu, co pokazują badania przeprowadzone przez naukowców.

4. Większe przyrosty masy mięśniowej:

W przypadku budowy masy mięśniowej również odnieść się możemy do regeneracji, która odgrywa bardzo ważną rolę w każdym mikrocyklu treningowym. Bez odpowiedniej ilości snu, a więc czasu poświęconego na regeneracje nie jesteśmy w stanie zbudować ani grama masy mięśniowej. Poprzez odpowiednią regenerację oraz zwiększony poziom testosteronu i hormonu wzrostu obniżymy także poziom kortyzolu. Nasz organizm Zahamujemy tym samym katabolizm mięśniowy, tworząc idealną podstawę do budowy masy mięśniowej.

5. Działanie prozdrowotne:

Produkt ten wspomaga także nasz układ odpornościowy oraz metabolizm makroskładników. Korzystnie działa na wzrok, poprawia stan kości, cery, włosów i paznokci. Te wszystkie korzyści uzyskamy dzięki odpowiedniej dawce cynku, jaką zawiera ZMA. Natomiast magnez umożliwi prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych, a więc pracę układu nerwowego, pozwoli na prawidłową pracę układu mięśniowego oraz na prawidłową mineralizację kości, a także pomoże nam uniknąć niekontrolowane i bolesne skurcze mięśniowe. Z kolei witamina B6 wspomaga przyswajanie tych dwóch składników mineralnych.

Podsumowanie:
Do tej pory w swojej pracy nie spotkałem się z negatywnymi opiniami dotyczącymi działania ZMA. Wiele osób na własnym ciele przekonało się o korzyściach, jakie uzyskali poprzez regularne włączenie tego produktu do swojej suplementacji. Niewielkim kosztem finansowym jesteśmy w stanie zmaksymalizować efekty swojej ciężkiej pracy na sali treningowej. Po ZMA zdecydowanie warto sięgnąć!

Piotr Hapek

Zawodnik, trener, instruktor, doradca ds. suplementacji. Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasje łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, których fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

4+ Nutrition ZMA+ - 120 kaps.

64,99 PLN
Zobacz produkt

BioTech ZMAttack - 60 kaps.

37,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition SLEEP AID - 120 tabl.

49,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak