SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY

Po co stosujemy L-glutaminę? 5 najważniejszych zalet tego aminokwasu

Co to jest właściwie L-glutamina? To jeden z 22 aminokwasów i jest zaliczana do aminokwasów egzogennych, czyli tych, które nasz organizm jest w stanie wytworzyć samodzielnie, co oznacza, że nie musimy dostarczać jej wraz z pożywieniem.

Tu jednak pojawia się problem, gdyż obecnie synteza glutaminy w organizmie nie jest wystarczająca z uwagi na wiele zmiennych, co powoduje, że często zdarzają się jej niedobory. Występuje ona w dużych ilościach w mózgu, usprawniając jego pracę, a także wpływając na poprawę koncentracji oraz pamięci. Czy to jednak wszystkie zalety L-glutaminy?

Poniżej przedstawię 5 najważniejszych zalet L-glutaminy

  1. Poprawia pracę układu odpornościowego – mowa tutaj dokładnie o glutationie – najsilniejszym przeciwutleniaczu, którego niezbędnym składnikiem w procesie jego wytwarzania jest właśnie L-glutamina! Wysoki poziom glutationu w organizmie człowieka ma istotny wpływ na redukcję ryzyka związanego z występowaniem wszelkich chorób.
  2. Wspomaga gojenie ran – używana jest ona do syntezy protein w tkance łącznej. Wysoki poziom l-glutaminy wspiera ten proces, przez co uzyskać możemy szybszy efekt gojących się ran.
  3. Poprawia wydolność przy ćwiczeniach wytrzymałościowych. L-glutamina spełnia ważną rolę w metabolizmie azotu i pomaga usuwać z organizmu amoniak, który powstaje na drodze przemian białkowych, przez co korzystnie wpływa na sportowców, którzy uprawiają sporty wysiłkowe poprzez usuwanie szkodliwych produktów przemian metabolicznych.
  4. Stabilizuje poziom cukru we krwi, a także zmniejsza chęć sięgania po napoje słodzone oraz słodycze – dzieje się tak, gdyż ma ona wpływ na tłumienie działania insuliny, w momencie kiedy cukier we krwi spada i zapobiega dalszemu spadkowi. Stymuluje ona także uwalnianie glikogenu, co bezpośrednie przełożenie na powrót poziomu cukru we krwi do stanu normalnego
  5. Wspomaga leczenie wrzodów żołądka i nieszczelnego jelita, zapobiegając jednocześnie powstawaniu nowych uszkodzeń. Jest ona głównym źródłem energii dla komórek jelita cienkiego, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę pracy jelit, a jak wiadomo: zdrowe jelita – zdrowe ciało!

POLECAMY:

Sport Definition Glutanic - 490g
69,99 PLN
Zobacz Produkt
7Nutrition Glutamine - 500g
66,99 PLN
Zobacz Produkt
Olimp Rocky Athlets Glutamine - 250g
59,99 PLN
Zobacz Produkt

Podsumowanie

Stosowanie L-glutaminy jak wiele innych suplementów może mieć swoich zwolenników jak i przeciwników. Suplement ten nie jest produktem, który z dnia na dzień poprawi Twoje zdrowie i „staniesz” na nogi, ale na pewno Ci w tym pomoże i przy dłuższej suplementacji odczujesz korzyści z jej stosowania!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Sport Definition That's The Whey - 2270g

249,99 PLN
Zobacz produkt

Weider Yippie! Bar - 45g

7,99 PLN
Zobacz produkt

UNS Piperine - 90 tabl.

24,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak