12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Jak przygotować się do wyjazdu na stok?

Sezon zimowy ruszył pełną parą, śnieg obficie zasypał górskie tereny, miasta zapełniły się zawodowcami oraz amatorami sportów zimowych. Przed nami okres ferii, pora więc na podbój narciarskich stoków. Zanim jednak spakujesz ciepłe ciuchy i przygotujesz samochód do wyjazdu, powinieneś najpierw przygotować siebie. Twoje ciało na stoku powinno być w jak najlepszej formie, abyś nie zrobił sobie oraz innym krzywdy zjeżdżając ze stromych zboczy.

Jak powinieneś się przygotować przed wyjazdem na narty? 

Co powinieneś zrobić minimalnie miesiąc przed wyjazdem, a najlepiej trzy miesiące przed planowaną przygodą narciarską? Otóż musisz popracować nad wzmocnieniem swoich mięśni, a przede wszystkim tych partii, które będą pracować najmocniej podczas zjazdów. Słabe mięśnie i zbyt mała ogólna kondycja fizyczna nie pozwolą Ci na dłuższą zabawę narciarską, a w najgorszym wypadku doprowadzą do szeregu niechcianych kontuzji.

Jakie mięśnie są najważniejsze dla narciarzy? 

W Twoim przedsezonowym treningu najważniejsze będą mięśnie czworogłowe uda. To one zapewniają nam stabilną pozycję oraz sprawne manewrowanie w trakcie zjazdu ze stoku. Mocne mięśnie przedniej części uda, to również bardzo duże bezpieczeństwo, dzięki nim szybciej wyhamujemy, sprawniej ominiemy niechcianą przeszkodę oraz stabilniej będziemy trzymać narty na właściwym torze.

suplementy, które mogą Ci się przydać:

UNS Collagen - 90 tabl.
28,99 PLN
Zobacz Produkt
Sport Definition That's The Whey - 2270g
199,99 PLN
Zobacz Produkt
Olimp BCAA Xplode Powder - 500g
109,99 PLN
Zobacz Produkt

Pozycja pochylona a zaangażowanie naszych mięśni

Kolejny element naszego ciała mocno eksploatowany podczas zjazdu to pośladki. Szusując, większość czasu spędzimy w pozycji pochylonej, gdzie dużą część pracy przejmą właśnie mięśnie pośladkowe. Jeżeli nie chcemy często leżeć w śniegu, warto solidnie przygotować tę grupę mięśniową do wzmożonej pracy na stoku. Pozycja pochylona w trakcie zabawy narciarskiej to nie tylko pośladki, ale mocne obciążenie mięśni korpusu. Dobrze wypracowany gorset mięśniowy to podstawa sportów zimowych. Dzięki niemu możemy utrzymywać idealną postawę, precyzyjnie wykonywać ruchy całego ciała, a przede wszystkim zapobiegamy nadmiernym przeciążeniom innych grup mięśniowych. Jeżeli puści nam core, dużą część pracy w pozycji narciarza przejmą pośladki, a przemęczone przełożą pracę na nogi, a zmęczone nogi nie pozwolą Ci ujechać ani metra dalej.

Pamiętaj więc, że wyjazd na narty to nie tylko zaplanowanie urlopu i spakowanie potrzebnych rzeczy. Jest to przede wszystkim mądre przygotowanie ciała do tego, aby w pełni cieszyć się zimowym szaleństwem na górskich szlakach narciarskich.

Kuba Kwaśniewski

Promotorzy BODYPAK

Pasjonaci sportów i zdrowego stylu życia

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Nutrend Flexit Drink - 400g

49,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition Carbonic - 1000g

32,99 PLN
Zobacz produkt

6PAK Nutrition Joint PAK - 90 kaps.

39,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak