SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY
Odchudzanie

20-10-2020

Co zrobić aby redukcja była dla nas przyjemna i efektywna - 5 najważniejszych zasad!

Redukcja nie musi być dla nas katorgą, zamknięciem na wszystkie smakołyki świata oraz przeróżne imprezy w gronie rodziny czy znajomych. Jak połączyć zatem ze sobą przyjemną, a jednocześnie efektywną redukcję? O tym przeczytacie w niniejszym artykule.

5 najważniejszych zasad efektywnej i przyjemnej redukcji:


1. Nie obcinaj nadmiernej ilości kalorii na początku!

Najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić na początku naszej redukcji to zbyt duże obcięcie kalorii. Następstwem takiej sytuacji będzie nie tylko nasze gorsze samopoczucie, ale i mniej efektywne treningi. Dojdziemy w końcu do sytuacji, gdy nasz organizm powie STOP i dalsza redukcja będzie niemożliwa. Dlatego na początku powinniśmy trzymać kalorie na jak najwyższym poziomie, by w dalszym etapie redukcji mieć z czego obcinać kalorie.


2. Pamiętaj o tym aby ruszać się jak najwięcej!

Nawiązuje w tym punkcie trochę do poprzedniego. Aby nasze ciało chętnie pozbywało się nadmiaru kilogramów – musi mieć zachowany deficyt kaloryczny. Wspomniałem także aby na początku swojej redukcji zachować jak największą ilość kalorii w diecie. Jak więc zatem połączyć te dwie rzeczy ze sobą aby nasza redukcja była efektywna? Poza treningami na siłowni, czy też uprawiając jakąkolwiek inną aktywność fizyczną – zadbajmy także o spontaniczną aktywność, a więc tzw. Współczynnik NEAT. Dzięki zmianie codziennych nawyków, możemy wygenerować dziennie nawet 200-300 kalorii spalonych kalorii dziennie! Mówię tu np. o takich czynnościach jak: wyjście na spacer do sklepu, zamiast autem, wybranie schodów zamiast windy, etc. 

Suplementy, które mogą Cię zainteresować:

6PAK Nutrition 80 Whey Protein - 908g
84,99 PLN
Zobacz Produkt
Essence Coleus Forskohlii - 90 tabl.
49,99 PLN
Zobacz Produkt
6PAK Nutrition STIM PAK - 220g
59,99 PLN
Zobacz Produkt

3. Zadbaj o odpowiednią regenerację!

Nie możemy zapomnieć, że przy całej redukcji, gdy nasz organizm jest w deficycie kalorycznym, bardzo istotną kwestią jest regeneracja! Pozwoli ona nam na ciągłe treningi, bez konieczności robienia przymusowych przerw spowodowanych zmęczeniem organizmu, czy gorsza – kontuzją! Sen, sauna, spacery, medytacja, odpoczynek z bliskimi – to tylko kilka przykładów, dzięki którym Twój organizm będzie wypoczęty, a Twoja redukcja przyjemniejsza!


4. Nie rób niczego na siłę – każdemu czasem należy się odpoczynek od rutyny!

Redukcja i wiążąca się z nią obcinka kalorii nie musi wcale spowodować, że będziesz musiał/a zrezygnować z potraw, które uwielbiasz! Jest jedno ALE! Nie może to być rutyną i musi zawierać się w kaloriach, które danego dnia masz do zjedzenia. Dlaczego o tym piszę? Według mnie, ale i nie tylko mnie – najlepszą dietą jest taka, którą jesteśmy w stanie utrzymać! Nie ustalajcie jadłospisu tylko i wyłącznie w zakresie kilku potraw – pozwólcie sobie na różnorodność w Waszej diecie! Unikniecie w ten sposób znudzenia dietą, Wasza głowa będzie spokojniejsza, a chęci na różne „odstępstwa” w diecie mniejsze!


5. Ciesz się najmniejszą zmianą w swoim ciele.

Nie nakładaj zbyt dużej presji i oczekiwań na początku! Redukcja to proces, który musi trwać jakiś czas (w zależności od tego ile mamy kilogramów do zgubienia). Ciesz się zatem każdym kilogramem w dół, każdą zmianą w swoim ciele i nie spoczywaj na laurach tylko dąż dalej do przodu! Pamiętaj także, że każdy ma gorsze chwile i taka również spotka Ciebie! Od Ciebie jednak zależy co zrobisz z tym dalej – ja radzę Ci nie poddać się i dążyć dalej do upragnionej sylwetki!

Proces redukcji, zmiany swojej sylwetki na lepszą, ale przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych to najlepsza decyzja na jaką możemy się zdecydować! Pamiętajmy, że nasze zdrowie powinniśmy stawiać zawsze na 1 miejscu i dążyć do tego każdego dnia! Przełoży się to nie tylko na nasze samopoczucie, ale i dłuższe życie, a chyba każdy się zgodzi, że chcemy się nim cieszyć jak najdłużej!

Michał Lebiest

Trener personalny

regulations

Mogą Cię zainteresować wybrane produkty:

Trec ClenBurexin - 90 kaps.

59,99 PLN
Zobacz produkt

Trec Fat Killer - 500ml

59,99 PLN
Zobacz produkt

Sport Definition Fat No More - 120 kaps.

64,99 PLN
Zobacz produkt
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak