11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11
6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps.
 • Ref: 6PELMEL*290C
6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps. Powiększ

6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps.

 • Ref: 6PELMEL*290C

6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps.

11,99 PLN
90 porcji / 90 kaps.
1 porcja / 0,13 PLN
Marka6PAK Nutrition
FormaKapsułki
Opakowanie90 kaps.
11,99 PLN

11% NA WSZYSTKO* Z KODEM PPL11

Produkty ze zniżką nie podlegają rabatom

Produkt w magazynie

Wysyłka w ciągu 24 godzin

Kupując ten produkt otrzymasz11 punktów lojalnościowych

Dostawa już od 8,99 PLN

Sprawdź koszty wysyłki

30-dniowe prawo zwrotu

 

Opinie (0) o 6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opis 6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps.

Opis

 • MELATONINA POMAGA W SKRÓCENIU CZASU POTRZEBNEGO NA ZAŚNIĘCIE
 • KORZYSTNE JEJ DZIAŁANIE WYSTĘPUJE W PRZYPADKU SPOŻYCIA 1 MG MELATONINY KRÓTKO PRZED PÓJŚCIEM SPAĆ
 • DOKŁADNIE TYLE MELATONINY ZAWIERA 1 KAPSUŁKA MELATONIN Z EFFECTIVE LINE
 • OPAKOWANIE ZAPEWNIA 90 PORCJI

6PAK Nutrition Effective Line Melatonin to suplement diety w postaci kapsułek zawierający melatoninę w ilości 1 mg na porcję.


Czym jest melatonina?

Melatonina to zaliczany do indoloamin hormon, wydzielany przede wszystkim przez szyszynkę. Nie jest w niej jednak magazynowana – krąży wraz z krwią po naszym organizmie, dzięki czemu może wywierać wpływ na różne tkanki i narządy. Mechanizmy molekularne odpowiedzialne za wielokierunkowe działanie melatoniny obejmują dwa główne działania, które odbywają się na poziomie błony i / lub wewnątrz komórek – a wszystko to dzięki wysokiej lipofilności melatoniny (co ułatwia jej transport). Pod względem chemicznym melatonina to pochodna serotoniny, która z kolei pochodzi z tryptofanu.


Światło-ciemność, czyli co wpływa na regulację wydzielania melatoniny

Produkcja i uwalnianie melatoniny z szyszynki przebiega w rytmie dobowym, ze szczytem w nocy i najniższym poziomem w fazie świetlnej. Czyli ilości melatoniny w naszym organizmie (niezależnie od aktywności dobowej) są zawsze największe w nocy – maksymalną ich wartość ocenia się średnio między północą a 3 rano, po czym ilość ta zmniejsza się do tego stopnia, że przed świtem jest zbliżona do wartości obserwowanych w ciągu dnia. Ten czasowy sygnał chemiczny jest zaangażowany w synchronizację kilku rytmicznych funkcji fizjologicznych i dlatego jest przedmiotem dużego zainteresowania w zakresie procesów biologicznych związanych z przesunięciami okresowymi i fazowymi, takimi jak zaburzenia snu, czy praca zmianowa (Carrillo-Vico i wsp., 2013).


Na co wpływa uwalniana przez szyszynkę melatonina?

Przez uwalnianie melatoniny szyszynka podtrzymuje wewnętrzny zegar, który wpływa na regulowanie naturalnych rytmów funkcjonowania organizmu. W wyniku wpływu melatoniny na ustawianie zegara, różni badacze stwierdzili, że jest to substancja „chronobiotyczna”, która może wpływać na normalizowanie rytmów biologicznych oraz na czas innych procesów i biocząsteczek (np. hormonów u neuroprzekaźników itp.), które z kolei wykazują inne, liczne peryferyjne działania (Malhotra i wsp., 2004). Carrillo-Vico i wsp. w publikacji naukowej z 2013 r. stwierdzili, że oprócz funkcji chronobiotycznej melatonina wywiera wpływ na regulację m. in. stresu oksydacyjnego i homeostazy mitochondrialnej.


Czyli czego możemy się spodziewać po melatoninie w ilości 1 mg?

Potrzebujesz dużo czasu na zaśnięcie? Pamiętaj, że melatonina pomaga w skróceniu tego czasu! Korzystne jej działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać – produkt z linii Effective Line ma dokładnie tyle melatoniny w jednej porcji! Po prostu komfortowa suplementacja!

6PAK Nutrition Effective Line Melatonin – skróć czas potrzebny na zaśnięcie!


Literatura:

 1. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.
 2. Carrillo-Vico A., Lardone P. J., Alvarez-Sánchez N., Rodríguez-Rodríguez A., Guerrero J. M., Melatonin: buffering the immune system, International Journal of Molecular Sciences, 2013 Apr; 14(4): 8638–8683.
 3. Malhotra S., Sawhney G., Pandhi P., The therapeutic potential of melatonin: a review of the science, MedGenMed: Medscape general medicine, 2004; 6(2): 46.
 4. Karasek M., Znaczenie kliniczne melatoniny, Postępy Nauk Medycznych 10/2007, s. 395-398.
 5. Dzierżewicz Z., Balwierz R., Marciniak D., Sarecka-Hujar B., Delijewski M., Dolińska B., Plejotropowe działanie melatoniny, Medycyna Rodzinna 1/2018, s. 39-47.

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu. Stosować 1 porcję dziennie, najlepiej na 30 min. przed snem.

© UWAGA OPIS AUTORSKI BODYPAK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 10 000 zł netto.

Uwagi

Melatonin. Suplement diety z melatoniną. Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Warunki przechowywania: Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy.

Tabela składu

Tabela składu

6PAK Nutrition Effective Line Melatonin - 90 kaps.
Porcja: 1 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu:90
Opakowanie:90 kaps.
Masa netto :45.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 kaps. % RWS*
Melatonina 1 mg -

Składniki: maltodekstryna; otoczka kapsułki (żelatyna)B / (substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza)C, substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), melatonina (0,2%).

B,C Patrz symbol za numerem partii produkcyjnej.

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.

*% Referencyjna Wartość Spożycia


Szybki kontakt:

Infolinia

(32) 308 00 02
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak