SPRAWDŹ CENĘ DNIA
Wsparcie stawów z izotonikiem
 • Ref: ZES/1864
Wsparcie stawów z izotonikiem Powiększ

Wsparcie stawów z izotonikiem

 • Ref: ZES/1864

Wsparcie stawów z izotonikiem

-8%
64,98 PLN

69,98 PLN

Marka6PAK Nutrition
Opakowanie
6PAK Nutrition Isotonic - 500g Izotonik w proszku
6PAK Nutrition FLEX PAK - 400g
64,98 PLN

Najwyższa jakość BODYPAK

Gwarancja producenta

Produkt w magazynie

Wysyłka od 05 grudnia 2022

Kupując ten produkt otrzymasz64 punktów lojalnościowych

Dostawa już od 8,99 PLN

Sprawdź koszty wysyłki

Gratisy do każdego zamówienia

Zobacz jaki prezent możesz wybrać

30-dniowe prawo zwrotu

 

Inne gramatury:

20 porcji / 400 g
1 porcja / 2,25 PLN
44,99 PLN
30 porcji / 90 kaps.
1 porcja / 1,50 PLN
44,99 PLN
124,99 PLN
84,88 PLN

Opinie (0) o Wsparcie stawów z izotonikiem

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opis Wsparcie stawów z izotonikiem

Opis

 • KOMPLEKSOWA FORMUŁA, KTÓREJ SKŁADNIKI MAJĄ ZNACZENIE DLA UKŁADU RUCHU
 • ZNAKOMITA PROPOZYCJA OD POPULARNEJ MARKI 6PAK NUTRITION
 • KOLAGEN JEST NIEZBĘDNY DO UTRZYMANIA PRAWIDŁOWEJ STRUKTURY I WYTRZYMAŁOŚCI TKANKI ŁĄCZNEJ (3)
 • WITAMINA C POMAGA W PRAWIDŁOWEJ PRODUKCJI KOLAGENU W CELU ZAPEWNIENIA WŁAŚCIWEGO FUNKCJONOWANIA KOŚCI, CHRZĄSTKI, SKÓRY, ALE TEŻ NACZYŃ KRWIONOŚNYCH, DZIĄSEŁ I ZĘBÓW
 • GLUKOZAMINA I KWAS HIALURONOWY TO WAŻNE SKŁADNIKI MACIERZY ZEWNĄTRZKOMÓRKOWEJ
 • WAPŃ POMAGA W PRAWIDŁOWYM FUNKCJONOWANIU MIĘŚNI
 • Z 6PAK PRZYGOTUJESZ SWÓJ PYSZNY NAPÓJ WĘGLOWODANOWO-ELEKTROLITOWY
 • ISOTONIC TO PRODUKT, KTÓRY ZOSTAŁ STWORZONY Z MYŚLĄ O OSOBACH AKTYWNYCH FIZYCZNIE
 • W SKŁADZIE ZNAJDUJĄ SIĘ MINERAŁY, WĘGLOWODANY ORAZ WITAMINA C
 • PROSTE PRZYGOTOWANIE, WYSTARCZY WYMIESZAĆ Z WODĄ

6PAK Nutrition FLEX PAK. Suplement diety. Zawiera substancję słodzącą. Zaawansowana formuła, w składzie której znajduje się hydrolizat kolagenu, L-prolina, MSMsiarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, hialuronian sodu, witaminy C i B6 oraz wapń i magnez. Produkt polecany osobom dorosłym wykonującym ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.

Które składniki wspierają układ ruchu?

Wystarczy rzut okiem na rozbudowaną formułę Flex Pak. Składniki w nim zawarte mają znaczenie właśnie dla układu ruchu. Przekonaj się sam!

Kolagen, prolina i witamina C

Kości, ścięgna, więzadła i chrząstki są zbudowane ze złożonej macierzy, ale charakteryzują się wysoką zawartością kolagenu, a to białko strukturalne ma kluczowe znaczenie dla struktury i właściwości biomechanicznych tych tkanek mięśniowo-szkieletowych. Kolagen jest bogatym białkiem strukturalnym obecnym w tkance łącznej (1). Hydrolizat kolagenu to kolagen poddany hydrolizie, dzięki czemu powstają peptydy kolagenowe o bardzo niskiej masie cząsteczkowej, co ma na celu zwiększenie wchłaniania (2). Kolagen, jako najobficiej występujące białko w organizmie, jest niezbędny do utrzymania prawidłowej struktury i wytrzymałości tkanki łącznej, takiej jak kości, skóra, chrząstki i naczynia krwionośne. Prolina stanowi około 10% wszystkich aminokwasów w kolagenie, co stanowi jedną trzecią białek ssaków. Wsparcie proliny jest wymagane do biosyntezy kolagenu, a także innych białek zawierających prolinę (3). Witamina C także ma znaczenie w syntezie kolagenu – pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania kości, chrząstki, skóry, ale też naczyń krwionośnych, dziąseł i zębów (4).

Czym jest glukozamina i chondroityna?

Glukozamina jest aminokwasem niezbędnym do biosyntezy glikozylowanych białek i lipidów. Jest głównym składnikiem makrocząsteczek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak glikozaminoglikany, glikolipidy i glikoproteiny w postaci acetylowanej. Występuje w dużych ilościach w chrząstce stawowej, krążku międzykręgowym i mazi stawowej (5). Siarczan chondroityny zaliczany do siarczanowanych glikozaminoglikanów jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej wielu tkanek łącznych, w tym chrząstki, kości, skóry, więzadeł i ścięgien. Siarczan chondroityny odpowiada za wiele ważnych właściwości biomechanicznych chrząstki, takich jak odporność i elastyczność. Jego wysoka zawartość w tkance chrzęstnej odgrywa główną rolę w umożliwianiu chrząstce wytrzymania naprężeń ciśnieniowych w różnych warunkach obciążenia (6).

Kwas hialuronowy i MSM

Kwas hialuronowy to polisacharyd należący do glikozaminoglikanów. Jest składnikiem tkanki łącznej, nabłonkowej i nerwowej oraz stanowi istotny składnik macierzy zewnątrzkomórkowej. Wśród wielu efektów biologicznych kwas hialuronowy bierze udział m. in. w różnicowaniu komórek i lepkosprężystości. Masa cząsteczkowa i sposób jej syntezy lub degradacji określają biologiczne efekty kwasu hialuronowego. Np. kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej umożliwia nawodnienie tkanek, przyczynia się do równowagi osmotycznej i stabilizuje strukturę macierzy zewnątrzkomórkowej (7). MSM to naturalnie występujący związek siarkoorganiczny o szerokim działaniu biologicznym, który przejawia m. in. właściwości antyoksydacyjne (8).

Bogaty skład Flex Pak uzupełnia jeszcze witamina B6 oraz wapń i magnez

Wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów. Oprócz tego wapń i witamina B6 przyczyniają się też do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodatkowo witamina B6 przyczynia się zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu (4).

6PAK Nutrition Isotonic. Suplement diety. Zawiera cukry i substancję słodzącą. Proszek do przygotowywania napoju węglowodanowo - elektrolitowego, z dodatkiem składników mineralnych (chlorki sodu, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, węglan magnezu i węglan potasu).

Po pierwsze wygoda, czyli izotonik w proszku

Kolejna świetna propozycja od 6PAK Nutrition to izotonik, który możesz zabrać ze sobą wszędzie i stosować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Przygotowanie jest banalnie proste, wystarczy wymieszać go z wodą.

Elektrolity – co to takiego?

Elektrolity są niezbędne do podstawowych czynności życiowych, takich jak utrzymanie neutralności elektrycznej w komórkach, generowanie i przewodzenie potencjałów czynnościowych w nerwach i mięśniach. Do ważnych elektrolitów zaliczamy m. in. sódpotaschlorkimagnezwapń. Brak równowagi elektrolitowej wpływa na zakłócanie normalnych funkcji organizmu (1).

Isotonic od 6PAK zawiera potas, magnez, wapń, chlorek i sód

Zastanawiasz się co robią elektrolity w naszym organizmie? Ich rola ma ogromne znaczenie, choć nie jest łatwa do wyjaśnienia – elektrolity są istotne zwłaszcza na poziomie komórkowym. Sód to kation aktywny osmotycznie, jest jednym z najważniejszych elektrolitów w płynie pozakomórkowym. Jest wymieniany wraz z potasem przez błony komórkowe w ramach aktywnego transportu. Potas z kolei to przede wszystkim jon wewnątrzkomórkowy, a wapń i chlorek występują głównie w płynie pozakomórkowym. I wreszcie magnez, który jest kationem wewnątrzkomórkowym. Bierze udział w metabolizmie ATP, skurczu i rozluźnieniu mięśni, prawidłowym funkcjonowaniu neurologicznym oraz uwalnianiu neuroprzekaźników (1).

6PAK Isotonic, czyli połączenie elektrolitów i węglowodanów

Ten znakomity napój izotoniczny od 6PAK Nutrition zawiera nie tylko elektrolity, ale również węglowodany. Stosowanie węglowodanów podczas wysiłku może poprawić wydolność (czas do wyczerpania) i wydajność wysiłkową podczas długotrwałego wysiłku (2). Warto zapamiętać, że roztwory węglowodanowo-elektrolitowe zwiększają wchłanianie wody oraz przyczyniają się do utrzymania wytrzymałości w czasie długich i ciężkich treningów. Stosują je nie tylko zaawansowani sportowcy, ale również osoby ćwiczące rekreacyjnie.

Właściwości składników mineralnych

Minerały zawarte w 6PAK Nutrition Isotonic są ważne dla osób aktywnych fizycznie. Potaswapń magnez pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Dodatkowo magnez wapń przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, wapń wspiera w utrzymaniu właściwego przekaźnictwa nerwowego, a potas uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. W tym smacznym izotoniku znajdziesz również dodatek witaminy C, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Literatura:

 1. Skov K., Oxfeldt M., Thøgersen R., Hansen M., Bertram H.C., Enzymatic Hydrolysis of a Collagen Hydrolysate Enhances Postprandial Absorption Rate-A Randomized Controlled Trial. Nutrients, 2019, May 13;11(5):1064.
 2. Mobasheri A., Mahmoudian A., Kalvaityte U., Uzieliene I., Larder C. E., Iskandar M. M., Kubow S., Hamdan PC, de Almeida CS Jr, Favazzo LJ, van Loon LJC, Emans PJ, Plapler PG, Zuscik MJ. A White Paper on Collagen Hydrolyzates and Ultrahydrolyzates: Potential Supplements to Support Joint Health in Osteoarthritis? Current Rheumatology Reports, 2021, Oct 30;23(11):78.
 3. Karna E., Szoka L., Huynh T. Y. L., Palka J. A., Proline-dependent regulation of collagen metabolism. Cellular and Molecular Life Sciences, 2020, May;77(10):1911-1918. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dziec
 4. Henrotin Y., Mobasheri A., Marty M., Is there any scientific evidence for the use of glucosamine in the management of human osteoarthritis? Arthritis Research & Therapy, 2012, Jan 30;14(1):201.
 5. Henrotin Y., Mathy M., Sanchez C., Lambert C., Chondroitin sulfate in the treatment of osteoarthritis: from in vitro studies to clinical recommendations. Therapeutic Advances in Musculoskeletal Disease, 2010, Dec;2(6):335-48.
 6. Juncan A. M., Moisă D. G., Santini A., Morgovan C., Rus L. L., Vonica-Țincu A. L., Loghin F., Advantages of Hyaluronic Acid and Its Combination with Other Bioactive Ingredients in Cosmeceuticals. Molecules, 2021, Jul 22;26(15):4429.
 7. Butawan M., Benjamin R. L., Bloomer R. J., Methylsulfonylmethane: Applications and Safety of a Novel Dietary Supplement. Nutrients, 2017, Mar 16;9(3):290.
 8. Shrimanker I., Bhattarai S., Electrolytes, In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2021 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK541123/
 9. Jeukendrup A. E., Carbohydrate intake during exercise and performance, Nutrition, 2004, 20: 7-8.
 10. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.

UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Uwagi

Suplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Tabela składu

Tabela składu

6PAK Nutrition Isotonic - 500g Izotonik w proszku
Zawiera substancję słodzącą.
Porcja: 40 g
Ilość porcji w opakowaniu:12
Opakowanie:500 g
Masa netto :500.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 100 g % RWS* Na 40 g % RWS*
Wartość Energetyczna (energia) 1627 kJ / 383 kcal - 651 kJ / 153 kcal -
Tłuszcz 0 g - 0 g -
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g - 0 g -
Węglowodany 95 g - 38 g -
w tym cukry 50 g - 20 g -
Białko < 0.5 g g - 0 g -
Sól 2.1 g - 0.8 g -
Witamina C 151 mg 189% 61 mg 76%
Potas 450 mg 13% 180 mg 5%
Magnez 125 mg 33% 50 mg 13%
Wapń 676 mg 31% 270 mg 13%
Chlorek 888 mg 111% 355 mg 44%
Sód 575 mg - 230 mg -

Składniki: maltodekstryna, glukoza, fruktoza, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromat, mieszanka mineralna (chlorek sodu, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, węglan potasu, węglan magnezu), witamina C (kwas L-askorbinowy), barwnik (karoteny), substancja słodząca (sukraloza).

Produkt może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.

6PAK Nutrition FLEX PAK - 400g
Zawiera substancję słodzącą.
Porcja: 20 g
Ilość porcji w opakowaniu:20
Opakowanie:400 g
Masa netto :400.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 20 g % RWS*
Kolagen 10000 mg -
L-prolina 400 mg -
Metylosulfonylometan 300 mg -
Siarczan glukozaminy 2 KCl 300 mg -
w tym glukozamina 177 mg -
Siarczan chondroityny 300 mg -
Wapń 182 mg 23%
Witamina C 100 mg 125%
Magnez 56 mg 15%
Kwas hialuronowy 21 mg -
Witamina B6 5 mg 357%

Składniki (dla smaku fruit punch): hydrolizat kolagenu typu I SOLUGEL®, maltodekstryna, regulatory kwasowości (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy), aromaty, wapń (sole wapniowe kwasu ortofosforowego), magnez (sole magnezowe kwasu cytrynowego), L-prolina, metylosulfonylometan (MSM), siarczan glukozaminy 2 KCl, siarczan chondroityny, witamina C (kwas L-askorbinowy), koncentrat soku buraczanego w proszku (dla zabarwienia), hialuronian sodu, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), substancja słodząca (sukraloza).

Skład może się różnić w zależności od smaku produktu.

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Zawartość zestawu

 • Porównaj
  6PAK Nutrition Isotonic - 500g

  1 x 6PAK Nutrition Isotonic - 500g Izotonik w proszku

  24,99 PLN

  6PAK Nutrition Isotonic. Suplement diety. Zawiera cukry i substancję słodzącą. Proszek do przygotowywania napoju węglowodanowo - elektrolitowego, z dodatkiem składników mineralnych (chlorki sodu, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, węglan magnezu i węglan potasu).

  In Stock
 • Porównaj
  6PAK Nutrition FLEX PAK - 400g

  1 x 6PAK Nutrition FLEX PAK - 400g

  44,99 PLN

  6PAK Nutrition FLEX PAK. Suplement diety. Zawiera substancję słodzącą. Zaawansowana formuła, w składzie której znajduje się hydrolizat kolagenu, L-prolina, MSM, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, hialuronian sodu, witaminy C i B6 oraz wapń i magnez. Produkt polecany osobom dorosłym wykonującym ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.

  In Stock

Często kupowane razem

 • 64,98 PLN
 • 174,99 PLN
 • 109,00 PLN

Suma zestawu

348,97 PLN


Szybki kontakt:

Infolinia

(32) 308 00 02
Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak