OSZCZĘDZAJ -15% KOD: SAVE15

L-karnityna

Filtry L-karnityna

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 63 produktów
Produktów
na stronie:
40
80

L-karnityna

Czysta l-karnityna cieszy się ciągle rosnącą popularnością – nie bez powodu! Jest to bowiem jedna ze skuteczniejszych substancji aktywnych, po które warto sięgnąć podczas odchudzania. Pod względem chemicznym jest ona zbliżona swoją strukturą do witamin, stąd dawne klasyfikowanie jej do grupy witaminopodobnych.

Występuje naturalnie w większych stężeniach, np. w mięśniach szkieletowych oraz w sercu. Pełni ona wiele funkcji, z czego najważniejszą wydaje się być jej udział w przemianach metabolicznych tłuszczów (w formie acetylokarnityny). L-karnityna ma za zadanie usprawnić transport, a więc przenoszenie uwolnionych z adipocytów kwasów tłuszczowych do mitochondriów (gdzie są one utleniane). Uwalniana w ten sposób energia może zostać zagospodarowana w trakcie wysiłku fizycznego. Stąd częste polecanie tego typu preparatów do stosowania przed lub w okolicy treningu. Dodatkowo wpływa na poprawę ogólnej wydolności organizmu.

Może być stosowana z powodzeniem przez wszystkie osoby niezależnie od stopnia wytrenowania oraz płci. Pomimo swojej skuteczności, jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych w postaci efektu „jo-jo”. Nie zanotowano do tej pory żadnych negatywnych skutków ubocznych za sprawą wprowadzenia jej do swojej codziennej suplementacji.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść