12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Chrom

 

Popularne produkty

Chrom

Produktów
na stronie:
40

Chrom

Odchudzasz się i miewasz regularnie problemy z przemożną chęcią sięgnięcia po słodycze lub innego typu przekąski? Sięgnij po chrom, którego wpływ na przemiany metaboliczne węglowodanów ma olbrzymie znaczenie dla regulacji poziomu cukru we krwi. Jest to zdecydowanie jeden z najważniejszych składników mineralnych, niezbędnych dla prawidłowego przebiegu metabolizmu glukozy.

CHROM - ODROBINA HISTORII, STOPIEŃ UTLENIENIA.

Chrom jako pierwiastek został odkryty pod koniec XVIII wieku, a konkretnie w 1797. Jednak dopiero badania prowadzone w latach 60-tych XX wieku wykazały, jak ważną rolę pełni on w organizmie ludzkim. Jego nazwa pochodzi z greckiego słowa "chromium" tłumaczonego jako kolor. Zależnie od stopnia utlenienia chrom może występować w różnych związkach, których mnogość barw może zadziwić. Przykładowo rubin jest kryształem korundu zawierającego niewielką, ale jednak - chromu (III).

Chrom III, czyli na trzecim stopniu utlenienia jest mikroelementem występującym w żywności, jak i stosowanym w formie suplementacji. Uczestniczy on w procesach metabolicznych, nie odkłada się w organizmie, a jego wydalanie z moczem jest bezproblemowe.

UWAGA: Inaczej wygląda w przypadku chromu VI, który jest już toksyczny dla organizmu. Trwała/częsta ekspozycja na ten pierwiastek może przyczyniać się do rozwoju nowotworów.

CHROM - ROLA W ORGANIZMIE, DZIAŁANIE.

Chrom bierze udział w przemianach metabolicznych glukozy, co oznacza, że jest składnikiem czynnika tolerancji glukozy(GTR). Powstaje w wątrobie, skąd jest uwalniany do krwi w przypadku nagłego skoku poziomu glukozy. Współdziałając z insuliną, ma za zadanie przenosić cząsteczki cukru do komórek ciała, co przekłada się na jego lepszą przyswajalność. Chrom jest zatem bardzo istotnym elementem panowania nad stężeniem glukozy w krwiobiegu.

Chrom jest elementem wielu enzymów trawiennych, które uczestniczą, np. w przemianach protein oraz w syntezie kwasów tłuszczowych. Odpowiednia jego podaż w codziennej diecie ogranicza ryzyko wystąpienia miażdżycy (poprzez obniżanie stężenia tzw. "złego cholesterolu" LDL). Spotykany jest także w RNA, podejrzewa się, że stabilizuje jego strukturę.

Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, co oznacza jego realny wpływ na wzmocnienie organizmu w nierównej walce z wolnymi rodnikami tlenowymi. Chroni zatem komórki ciała przed zniszczeniem lub uszkodzeniem w wyniku szoku oksydacyjnego.

CHROM - ODCHUDZANIE.

Chrom jest częstym dodatkiem w preparatach na odchudzanie, w tym spalaczy tkanki tłuszczowej, czy słusznie? Wydaje się, że TAK. Stosując suplementy na bazie chromu jesteśmy bowiem w stanie ograniczyć skoki stężenia glukozy we krwi, co przekłada się na znaczne ograniczenie chęci podjadania i sięgania po słodycze. Jest to przecież jeden z powodów, dlaczego redukcja tkanki zapasowej jest zwykle utrudniona. Chrom sprzyja utrzymaniu kontroli nad apetytem, co przynosi wymierne korzyści wraz z czasem.

CHROM - OBJAWY NIEDOBORU.

Objawami niedoboru chromu może być ograniczenie aktywności insuliny, zaburzenia przemian węglowodanów, co może prowadzić do wystąpienia cukrzycy. Niedostateczne ilości chromu wpływają także na ogólne osłabienie organizmu i zaburzenia układu krążenia. Oferowane w tej kategorii produkty zdecydowanie spełnią pokładane w nich nadzieje. Możesz być pewny ich wysokiej jakości oraz dobrej przyswajalności.

Należy podkreślić, że chrom jest pierwiastkiem specyficznym, którego zarówno niedobór, jak i nadmiar może być niekorzystny dla organizmu. Żywność, która jest dostępna w sklepach jest zwykle wysoko przetworzona, w której zawartość mikroelementów jest zwykle niższa niż w żywności naturalnej - nieprzetworzonej. Chrom wydalany jest z organizmu wraz z moczem, niewielkie jego ilości z żółcią. Wykorzystywany jest nawet podczas rozwoju włosów, jako element budujący ich strukturę. Największym czynnikiem stymulującym zwiększoną utratę chromu jest stres, przesadzona często aktywność fizyczna, ale i niewłaściwa dieta.

UWAGA: Wraz z wiekiem dochodzi do naturalnie zwiększającego się tempa utraty chromu przez organizm.

Objawy niedoboru w organizmie:

- ból głowy,

- poczucie rozdrażnienia,

- wrażenie ciągłego przemęczenia, apatia,

- zniechęcenie do podejmowania aktywności,

- częste, często napadowe chęci sięgania po słodycze.

CHROM - CZYM SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS ZAKUPU?

Wybór preparatu na bazie chromu jest pewnym wyzwaniem, bowiem produktów tego typu jest na rynku dużo. Kieruj się zatem rozsądkiem i stawiaj na marki znanych i cenionych marek. Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest forma chemiczna chromu, jego dawka w każdej porcji oraz dodatki (ich brak lub obecność) w konkretnej formule. Jeżeli chodzi o postać tabletek, czy też kapsułek - sięgaj po to, co wolisz. Ostatecznie nie ma to większego znaczenia dla jakości suplementacji.

Scitec Essentials Chromium Picolinate - 100 tabl.

Światowej klasy produkt, którego formuła bazuje na sprawdzonym źródle chromu, którym jest pikolinian. Charakteryzuje się dobrą przyswajalnością i brakiem zbędnych dodatków, w tym zastrzeżonych mieszanek. Doskonale sprawdzi się w profesjonalnej suplementacji, zapewniając równocześnie komfort. Występuje w formie łatwych do połknięcia tabletek.

Essence Chromium Picolinate - 120 kaps.

Doskonałe źródło pikolinianu chromu, którego znajdziesz aż 2000mcg w każdej kapsułce. Pomaga w regulacji metabolizmu glukozy, a co za tym idzie, jej poziomu we krwi. Oznacza to niwelację problemu z ciągłą chęcią podjadania - sięgania po słodycze i/lub przekąski.

Trec Vitality Chromium - chrom w kapsułkach - 90 kaps.

Wysokiej jakości chrom w formie łatwych do połknięcia kapsułek. Formuła została oparta o pikolinian, którego przyswajalność stoi na dobrym poziomie. Nie znajdziesz w składzie zbędnych i przypadkowych składników, dzięki czemu możesz spokojnie prowadzić suplementację, jaką zaplanowałeś.

CHROM - PODSUMOWANIE.

Chrom w postaci GTF wpływa na działanie insuliny, pozwalając tym samym na właściwą regulację wychwytu glukozy przez komórki, dzięki czemu kontrolowany jest poziom glukozy we krwi. Bierze także udział w metabolizmie niektórych białek i tłuszczów, a nawet w procesach antyoksydacyjnych. Suplementy tego typu występują zwykle w formie kapsułek lub tabletek, co zapewnia wysoki komfort podczas stosowania. Sięgnij po produkty znanych marek i nie przepłacaj!

Oferta naszego sklepu opiera się o produkty wysokiej jakości w niezwykle korzystnych cenach. Znajdziesz w tej kategorii propozycje marek zachodnich, jak i krajowych producentów, dzięki czemu wybierzesz to, co uznasz za najlepsze. Postaw na sprawdzone i godne polecenia suplementy, a nie pożałujesz!

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak