Hot Deals | sprawdź! EKSPRESOWA WYSYŁKA! 10% rabatu na pierwsze zakupy!

Chrom

 • BioTech Fiber Complex [For Her] - 120 tabl. do żucia
  49,90 PLN

  BioTech Fiber Complex to suplement diety będący źródłem błonnika pokarmowego oraz chromu. Oba ze składników są szeroko stosowane jako środki wspomagające odchudzanie i funkcje metaboliczne.

  Out of stock
  Produkt niedostępny
 • Scitec Essentials Chromium Picolinate - 100 tabl.
  12,99 PLN

  Scitec Essentials Chromium Picolinate to suplement diety w tabletkach, który zawiera pikolinian chromu. Chrom jest pierwiastkiem o którym często wspomina się w literaturze naukowej w kontekście zaburzeń metabolizmu węglowodanów.

  In Stock
 • Swanson Pure Blood Sugar - 60 kaps.
  74,26 PLN

  Swanson Pure Blood Sugar jest kompleksowym suplementem diety, będącym źródłem chromu pochodzącego z certyfikowanego organicznego Orgen-CM ekstraktu z Moringi Olejodajnej, berberyny oraz kwasu gymnemowego pochodzącego z Gymnema Sylvestre (gurmar).

  Out of stock
  Produkt niedostępny
Produktów
na stronie:
40
Chrom

Chrom jest składnikiem mineralnym niezbędnym do prawidłowego metabolizmu glukozy. Jest aktywnym składnikiem tzw. czynnika tolerancji glukozy GTF (Glukoze Tolerance Factor), będącego połączeniem trójwarstwowego kwasu chromowo-nikotynowego z kwasem glutaminowym, glicyną i cysteiną. Chrom w postaci GTF wpływa na działanie insuliny, pozwalając tym samym na właściwą regulację wychwytu glukozy przez komórki, dzięki czemu kontrolowany jest poziom glukozy we krwi. Bierze także udział w metabolizmie niektórych białek i tłuszczów. Bierze udział w procesach antyoksydacyjnych.

Głównym źródłem chromu są drożdże piwne, wołowina, wątroba cielęca, kurczaki, jaja, produkty mleczne, ryby morskie, ostrygi, świeże owoce, groszek zielony, ziemniaki ze skórka, pełnoziarniste produkty zbożowe. Objawami niedoboru chromu jest osłabione działanie insuliny, zaburzenia przemian glukozy, co może prowadzić do wystąpienia cukrzycy; ogólne osłabienie organizmu, zaburzenia układu krążenia. Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść