12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Cynk

 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Cynk

Produktów
na stronie:
40

Cynk

CYNK - MINERAŁ NIEZBĘDNY?

Odpowiednie zbilansowanie codziennej diety jest istotne nie tylko z punktu widzenia makroskładników (białka, węglowodanów i tłuszczu), ale i mikroelementów. Bowiem zaspokojenie potrzeb organizmu na wszelkiej maści witaminy i minerały, w tym właśnie cynk, warunkuje pełną sprawność organizmu. Wpływa on na wiele aspektów jego funkcjonowania. Jest zatem jednym z najważniejszych minerałów w ciele człowieka. Trudno przemilczeć jego wpływ na układ hormonalny oraz utrzymanie wysokiego i w pełni naturalnego poziomu testosteronu, którego podniesienia pragnie tak wielu sportowców mających na celu maksymalizować osiągane przez siebie przyrosty mięśni oraz ogólnie rozumiane wyniki sportowe.

CYNK - WŁAŚCIWOŚCI/DZIAŁANIE.

Cynk jest pierwiastkiem śladowym pełniącym wiele funkcji w organizmie. W organizmie człowieka pełni funkcje kataboliczne, strukturalne i regulacyjne. Jest niezbędny do produkcji i funkcjonowania wielu hormonów. Cynk pomaga w utrzymaniu pełnej równowagi kwasowo-zasadowej i prawidłowego metabolizmu węglowodanów, w utrzymaniu funkcji poznawczych, płodności i funkcji rozrodczych na odpowiednio wysokim poziomie, także uczestniczy w syntezie DNA. Przyczynia się do utrzymania metabolizmu makroskładników odżywczych, kwasów tłuszczowych, a także do utrzymania metabolizmu witaminy A. Uczestniczy w prawidłowej syntezie białka i funkcjonowaniu układu odpornościowego. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, w zachowaniu zdrowia skóry, włosów i paznokci, w utrzymaniu wysokiego i w pełni naturalnego poziomu testosteronu we krwi, oraz dobrego widzenia. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i bierze udział w procesie podziału komórek.

Produkty bogate w cynk to: mięso, wątroba, ryby, rośliny strączkowe, sery podpuszczkowe, ciemne pieczywo, kasza gryczana, jaja. Przyswajalność cynku z produktów pochodzenia zwierzęcego jest wyższa niż z produktów pochodzenia roślinnego. Niedobory cynku mogą prowadzić do zahamowania wzrostu, zaburzeń węchu i smaku, opóźnienia dojrzewania płciowego. Brak lub niedobór cynku hamuje lub opóźnia gojenie się ran.

CYNK - KAPSUŁKI, TABLETKI, PROSZEK, A MOŻE PŁYN?

Generalnie forma tabletek, kapsułek, proszku lub płynu nie ma większego znaczenia w ostatecznym rozrachunku. Oczywiście płyn, jak i rozpuszczony w wodzie proszek będzie z założenia lepiej przyswajalny, czy też może szybciej niż tabletki i kapsułki. Największe znaczenie w tej kwestii ma jednak forma chemiczna zastosowanych składników aktywnych. Wybieraj zatem, kierując się w głównej mierze swoimi upodobaniami.

CYNK - FORMA ORGANICZNA, CZY NIEORGANICZNA?

Zdecydowanie lepiej przyswajalną formą są postaci organiczne cynku, w tym glicynian i diglicynian cynku. Mniej ciekawym wyborem wydaje się tlenek cynku i wszelkiej maści inne formy nieorganiczne tego niezwykle ważnego pierwiastka. Ciekawym rozwiązaniem, które jest spotykane u wielu producentów jest sięgnięcie po mieszanki obu form cynku, co ostatecznie pozwala na poprawę ogólnej przyswajalności preparatu, jak i dawki minerału - z korzyścią dla osoby suplementującej.

CYNK - WYBÓR PRODUKTU, CZYM SIĘ KIEROWAĆ?

Wybór odpowiedniego produktu jest w tym przypadku ciut prostszy, bowiem zdecydowana większość suplementów tego typu to mono preparaty. Oznacza to, że podstawą jest forma chemiczna, bowiem to ona decyduje o klasie produktu, następnie dawka w przeliczeniu na każdorazową porcję, postać samego preparatu (kwestia indywidualna),a na samym końcu ewentualne dodatki. Rynek suplementów jest dynamiczny, to, że chwilowo preparaty wyróżniają się konkretną charakterystyką - nie oznacza, że za chwilę nie wyjdzie jakiś przełomowy suplement.

- Trec Vitality Zinc - cynk w kapsułkach - 90 kaps.

Najwyższej jakości cynk w formie glukonianu, który charakteryzuje się znakomitą przyswajalnością każdej porcji, jak i dobrą biodostępnością. Umożliwia szybkie uzupełnienie nawet większych jego niedoborów w prowadzonej diecie. Łatwe do połknięcia kapsułki to dodatkowa zaleta sprzyjająca komfortowi suplementacji.

6PAK Nutrition Effective Line Zinc - 180 tabl.

Bogate źródło dobrze przyswajalnego i biodostępnego cynku w postaci relatywnie niewielkich tabletek. Jego formuła bazuje na dwóch formach, diglicynianie oraz tlenku, a więc formie organicznej i nieorganicznej, co jest ciekawym i zaskakująco korzystnym połączeniem. Każde opakowanie wystarcza aż na 180 dni, a więc w przybliżeniu na pół roku ciągłej suplementacji.

BioTech Zinc Chelate - 60 tabl.

Znakomity suplement obejmujący także dwie formy chemiczne cynku (diglicynian oraz tlenek) w starannie dobranych proporcjach w każdej porcji. Wspiera organizm oraz sprzyja uzupełnieniu nawet większych niedoborów cynku w codziennym jadłospisie. Charakteryzuje się dobrą przyswajalnością, jak i pewnym składem.

CYNK - PODSUMOWANIE.

Zadbaj o potrzeby swojego organizmu i zapewnij mu odpowiednią podaż cynku w diecie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, sięgnij właśnie po tego typu suplementy, których forma, jak i zastosowane dawki substancji aktywnej ułatwią Ci odpowiednie jej zbilansowanie.

Oferowane przez nasz sklep produkty w tej kategorii spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy, których spełnienie jest swoistą gwarancją najwyższej światowej jakości. Znajdziesz tu propozycje rodzimych, jaki zagranicznych marek, które cieszą się znakomitymi opiniami. Sięgnij po produkty z wysokiej półki, ale i w dobrej cenie!

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak