Selen

 

Popularne produkty

Selen

Produktów
na stronie:
40

Selen

Odpowiednio zbilansowana dieta wymaga olbrzymiej wiedzy i umiejętności. Trudno bowiem pogodzić w pełni zaspokojenie potrzeb organizmu na makroelementy (białko, węglowodany i tłuszcze) z odpowiednio wysoką podażą wszystkich mikroelementów. Jeżeli zatem zmagasz się z niedoborem selenu, jednego z ważniejszych pierwiastków śladowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka – postaw na procesjonalną suplementację!

Preparaty znajdujące się w tej kategorii doskonale sprawdzają się właśnie w celu zaspokojenia potrzeb organizmu i wszelkich niedoborów selenu. Charakteryzują się nie tylko solidnymi dawkami, ale także świetną przyswajalnością oraz biodostępnością. Występują zwykle w postaci kapsułek lub tabletek, z których połknięciem nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Selen uczestniczy w przemianach metabolicznych kwasów tłuszczowych, przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy (utrzymując pełną płodność). Pomaga także w zachowaniu dobrej kondycji włosów i paznokci. Sprzyja funkcjonowaniu układu immunologicznego (wzmacniając odporność organizmu) oraz  tarczycy. Warto podkreślić, że selen wykazuje również silne właściwości antyoksydacyjne – wspiera ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.

UWAGA: Organiczne formy selenu (selenometionina, selenocysteina) wchłaniają się z przewodu pokarmowego lepiej niż formy nieorganiczne.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak