SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY

Witamina E

 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Witamina E

Produktów
na stronie:
40

Witamina E

Witamina E obejmuje osiem związków (4 tokoferole i 4 tokotrienole), różniących się między sobą liczba grup metylowych. Witamina E jest dość odporna na działanie kwasów, zasad i wysokiej temperatury. Wolne tokoferole są wrażliwe na działanie tlenu i promieni UV.

Poszukujesz najwyższej jakości preparatów na bazie witaminy E w celu uzupełnienia jej niedoboru w prowadzonej diecie? Postaw na suplementy, które znajdziesz w tej kategorii. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką jakością oraz dobrą przyswajalnością.

Znajdziesz w niej propozycje marek z całego świata, w tym oczywiście naszych krajowych producentów. Generalnie witamina E kryje w sobie osiem związków (4 tokoferole i 4 tokotrienole), różniące się między sobą liczbą grup metylowych. Generalnie jest ona odporna w znacznym stopniu na działanie wysokich temperatur, kwasów oraz zasad. Jednak wolne formy witaminy E są wyjątkowo wrażliwe na działanie tlenu oraz promieni UV. Wykazuje ona silne działanie antyoksydacyjne, wspierając organizm w walce z wolnymi rodnikami. Chroni tym samym komórki przed stresem oksydacyjnym.

Witamina E odgrywa ważną rolę w procesie powstawania puryn oraz w przemianach aminokwasów. Ułatwia nawet aktywację enzymów lizosomalnych oraz transaminaz. Niedobory tego silnego antyoksydantu mogą prowadzić do zwiększonego powstawania wolnych rodników tlenowych, które swoją aktywnością zaburzają często przebieg procesów metabolicznych, w tym syntezy DNA, białek lub funkcjonowania enzymów.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak