• Pakiet
Opinie (0) o Prezent pod choinkę dla kulturysty
Zaloguj się
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opis Prezent pod choinkę dla kulturysty

  • PREZENT POD CHOINKĘ DLA KULTURYSTY
  • POLECANY OSOBOM DOROSŁYM WYKONUJĄCYM ĆWICZENIA FIZYCZNE O DUŻEJ INTENSYWNOŚCI
  • DLA OSÓB DOROSŁYCH WYKONUJĄCYCH INTENSYWNE ĆWICZENIA FIZYCZNE
  • PRODUKTY POLECANE PODCZAS TRENINGÓW SIŁOWYCH, WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH I WYDOLNOŚCIOWYCH

6PAK Nutrition Creatine Monohydrate to suplement diety w postaci proszku zawierający monohydrat kreatyny i taurynę.

Kreatyna – podstawowe informacje

Kreatyna to główny nośnik energii w mięśniach. Poprzez zwiększenie jej optymalnego poziomu w organizmie, zwiększa się również ilość fosfokreatyny, która wpływa na tempo resyntezy ATP, stanowiące źródło energii dla komórek mięśniowych. A jak wiadomo, w trakcie aktywności fizycznej, zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie, na ATP - wzrasta.

Kreatyna w ćwiczeniach fizycznych o dużej intensywności

W planach swoich treningów oraz odpowiedniej suplementacji, dobrze jest uwzględnić kreatynę. Warto mieć na uwadze, że kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych, a korzystne jej działanie występuje w przypadku spożywania 3 g dziennie. Odnosi się to do osób dorosłych wykonujących ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.

Kreatyna a badania naukowe

W 1998 r. w Medicine & Science in Sports & Exercise opublikowano badanie z podwójnie ślepą próbą, oceniające wpływ suplementacji kreatyny wśród grupy piłkarzy. Po 28 dniach stosowania kreatyny parametry hematologiczne pozostały w granicach normy u osób aktywnych, bez zgłaszanych jakichkolwiek niepożądanych skutków. W grupie stosującej monohydrat kreatyny stwierdzono wzrost całkowitej masy ciała, bez różnic w odsetku całkowitej wody w organizmie oraz lepszą wydajność w trakcie treningu. W wynikach badania wskazano, że suplementacja kreatyny może promować wzrost całkowitej masy ciała i/lub beztłuszczowej masy ciała, a także zwiększać przyrost siły i poprawiać wydajność fizyczną i/lub regenerację. Czyli zostały potwierdzone wcześniejsze doniesienia dotyczące stosowania kreatyny.

Czym jest AAKG?

AAKG to alfa-ketoglutaran L-argininy. Autorzy publikacji naukowej z 2012 r. (Wax i wsp.) podają, że suplementy diety zawierające L-argininę łączone są z alfa-ketoglutaranem w celu dalszej poprawy wydajności ćwiczeń poprzez zwiększenie produkcji ATP przez łańcuch transportu elektronów. Alfa-ketoglutaran jest metabolitem wytwarzanym przez jeden z procesów zachodzących w cyklu Krebsa, a jego egzogenna podaż np. w formie alfa-ketoglutaranu L-argininy (AAKG), może zwiększyć przepływ cyklu Krebsa, zwiększając tym samym jego tempo. Ponadto suplementacja alfa-ketoglutaranem może oszczędzać glutaminian w organizmie, który jest aminokwasem niezbędnym do anabolizmu białek, a także jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem pobudzającym układ nerwowy.

A jak właściwie działa L-arginina?

L-arginina jest warunkowo niezbędnym aminokwasem, który wykorzystywany jest przez wszystkie komórki naszego ciała. Odgrywa zasadniczą rolę w syntezie białek cytoplazmatycznych i jądrowych, biosyntezie innych aminokwasówsyntezie kreatyny i cyklu mocznikowym. Jedną z ważniejszych ról L-argininy jest działanie jako  prekursor w biosyntezie tlenku azotu (NO), czyli endogennie wytwarzanej komórkowej cząsteczki sygnalizacyjnej, która bierze udział w różnorodnych tzw. efektach naczyniowych, w których pośredniczy śródbłonek. Tlenek azotu działa jako przekaźnik wyzwalający rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększający przepływ krwi.

L-arginina i tlenek azotu

Wytwarzanie tlenku azotu z L-argininy zachodzi w wielu różnych typach komórek, w tym (co jest istotne dla osób intensywnie trenujących) w mięśniach szkieletowych. Tlenek azotu jest wytwarzany endogennie z L-argininy w złożonej reakcji katalizowanej przez enzym syntazę NO. Drugim produktem, który powstaje w tej reakcji, jest cytrulina. Warto pamiętać, że L-arginina jest jedynym endogennym substratem syntazy NO zawierającym azot i tym samym steruje produkcją tlenku azotu. Zgodnie z dostępną wiedzą naukową (Campbell i wsp., 2006) badania wykazują, że egzogennie podawana L-arginina promuje efekty biologiczne, w których pośredniczy tlenek azotu, stąd też L-arginina cieszy się tak dużym powodzeniem u osób intensywnie trenujących.

Izolat białka Odżywka Białkowa 6PAK Nutrition Whey Isolate. Suplement diety. Zawiera substancję słodzącą. Najwyższej jakości odżywka białkowa na bazie izolatu białka serwatkowego. Izolat białka Odżywka Białkowa 6PAK Nutrition Whey Isolate to idealna odżywka białkowa dla osób wyczynowo zajmujących się sportem, u których wzrasta zapotrzebowanie na białko w diecie, zwłaszcza podczas treningów siłowych, wytrzymałościowych i wydolnościowych. Sprawdź już teraz idealną odżywkę białkową od 6PAK Nutrition.

Izolat białka Odżywka białkowa 6PAK Nutrition Whey Isolate – odżywka białkowa, którą możesz uzupełnić swoją dietę

Z uwagi na wieloaspektowe przemiany metaboliczne zachodzące w organizmie człowieka, białka są uznawane za główny składnik diety. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, należy pamiętać, że białko przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej oraz pomaga w jej utrzymaniu. Białko pomaga również w utrzymaniu zdrowych kości.

Autorzy publikacji naukowej, która pojawiła się w Journal of the International Society of Sports Nutrition w 2010 r. podają, że białka pochodzące z diety odgrywają ważną rolę w regulacji metabolizmu białek w mięśniach szkieletowych, a suplementacja izolatu białka serwatkowego została skutecznie zastosowana w celu zwiększenia wielkości i siły mięśni po treningu oporowym. W artykule tym znajdują się również informacje, że w porównaniu ze zwykłymi suplementami białkowymi, izolat serwatki jest bardziej skuteczny w zwiększaniu poziomu aminokwasów we krwi i syntezie białek ze względu na swoją różną kinetykę wchłaniania i profil aminokwasowy. Wysoka dostępność aminokwasów w izolatach białka serwatkowego, szczególnie aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), jest ważna dla syntezy białek w godzinach bezpośrednio po spożyciu.

Izolat białka Odżywka białkowa 6PAK Nutrition Whey Isolate, czyli Twoje białkowe wsparcie

Izolat białka Odżywka białkowa 6PAK Nutrition Whey Isolate to dobry wybór jeśli szukasz wartościowego źródła białka w swojej diecie. Formuła instant odżywki białkowej umożliwia szybkie przygotowanie smacznego shake’a, a kilka wariantów smakowych gwarantuje, że to białko, który się nigdy nie znudzi.

Uwagi

Suplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Tabela składu

6PAK Nutrition Whey Isolate - 700g

Zawiera substancję słodzącą.

Porcja: 30 g
Ilość porcji w opakowaniu: 60
Opakowanie: 700 g
Masa netto: 700.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 30 g % RWS* na 100 g % RWS*
Wartość Energetyczna (energia) 457 kJ / 108 kcal % 1544 kJ / 363 kcal %
Tłuszcz - - - -
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone - - - -
Węglowodany 2.9 g % 9.8 g %
- w tym cukry 0.8 g % 2.6 g %
Białko 24 g % 81 g %
Sól 0.39 g % 1.3 g %

Składniki: izolat białka serwatkowego (z mleka) 95%, aromaty, substancje zagęszczające (karagen, guma celulozowa), sól1, koncentrat soku buraczanego w proszku (dla zabarwienia)2, regulator kwasowości (kwas cytrynowy)2, substancja słodząca (sukraloza), barwniki (karoteny1,3,4, karmel amoniakalny1).

Dotyczy produktów o smaku: 1słony karmel, 2truskawkowym, 3waniliowym, 4wafli śmietankowych, 5białej czekolady.

Produkt może zawierać: mleko, soję, zboża zawierające gluten, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

6PAK Nutrition AAKG - 120 tabl.

Porcja: 3 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 40
Opakowanie: 120 tabl.
Masa netto: 192.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 3 tabl. % RWS* na 1 tabl. % RWS*
Alfa-ketoglutaran L-argininy 3750 mg % 1250 mg %

Składniki: alfa-ketoglutaran L-argininy (80%), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezmierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

6PAK Nutrition Creatine Monohydrate - 300g

Zawiera substancję słodzącą.

Porcja: 6 g
Ilość porcji w opakowaniu: 50
Opakowanie: 300 g
Masa netto: 300.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 6 g % RWS* na g % RWS*
Monohydrat kreatyny 4700 mg % - -
- w tym kreatyna 4136 mg % - -
Tauryna 300 mg % - -

Wartości odżywcze w tabeli podane są dla produktu w wersji smakowej (grapefruit, cytryna, pomarańcz).

Składniki (dla produktu o smaku grapefruitowym): monohydrat kreatyny 78%, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), tauryna, maltodekstryna, aromat, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), substancja słodząca (sukraloza), koncentrat soku buraczanego w proszku (dla zabarwienia).

Składniki (dla produktu o smaku cytrynowym): monohydrat kreatyny 78%, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), tauryna, maltodekstryna, aromat, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), substancja słodząca (sukraloza), barwnik (karoteny).

Składniki (dla produktu o smaku pomarańczy): monohydrat kreatyny 78%, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), tauryna, maltodekstryna, aromat, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), substancja słodząca (sukraloza), barwnik (karoteny).

Składniki (dla produktu o smaku naturalnym): monohydrat kreatyny 94%, tauryna. Porcja dla tej wersji smakowej to 5 g.

Produkt może zawierać mleko, soję, zboża zawierające gluten, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

Prezent pod choinkę dla kulturysty

Ref: ZES/1794
319,76 pln

Ten pakiet zawiera

-12% NA CAŁY KOSZYK* *DLA ZAKUPÓW OD 150 ZŁ
KOD: WRZ12

Wysyłka w 24h

Dotyczy dni roboczych

Kupując ten produkt otrzymasz

319 punktów lojalnościowych

Wysyłka od 8,99pln

Sprawdź koszty wysyłki

30-dniowe
Prawo zwrotu

Szybki kontakt

Infolinia

(32) 308 00 02

Porady na e-mail
porady@bodypak.pl

533 422 222

Chat online

Rozpocznij rozmowę

Popularne produkty
Trec Whey 100 - 2275g
  • HIT
  • TOPSELLER
Trec Whey 100 - 2275g
8 Niezweryfikowane
1 porcja / 3,07 pln
229,99 pln
Trec CM3 Powder - 500g
Trec CM3 Powder - 500g
29 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,77 pln
109,99 pln
Trec Super Omega-3 - 120 kaps.
Trec Super Omega-3 - 120 kaps.
10 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,67 pln
39,99 pln
Trec ClenBurexin - 180 kaps.
Trec ClenBurexin - 180 kaps.
4 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,11 pln
99,99 pln

Najnowsze artykuły

PRZECZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW
Prezent pod choinkę dla kulturysty
Prezent pod choinkę dla kulturysty
319,76 pln