SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY

Witamina D / D3+K2

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 31 produktów
 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Witamina D / D3+K2

Produktów
na stronie:
40

Witamina D / D3+K2

Jesteś świadomy, że Twoja dieta jest uboga w witaminę D i chcesz coś z tym zrobić? Doskonale się składa, bowiem preparaty jakie znajdziesz w tej kategorii zapewnią Ci możliwość sprawnego uzupełnienia nawet jej większych niedoborów.

Organizm ludzki jest w stanie częściowo zaspokoić swoje potrzeby na witaminę D, prowadząc endogenną syntezę przy wykorzystaniu promieni słonecznych. Jednak ilości powstającej na tej drodze witaminy D są relatywnie niewielkie i wymagają dłuższej ekspozycji na słońce, co czasem nie jest zbyt proste do realizacji. Warto zatem wprowadzić profesjonalną suplementację.

Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu i późniejszym wykorzystywaniu wapnia i fosforu, sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz w utrzymaniu zdrowych kości i zębów (co wynika z ich prawidłowej mineralizacji). Wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego.

Natomiast witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i podobnie jak witamina D, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Najczęściej łączy się witaminy D z K2. Działają one w sposób synergistyczny, wspierając wzajemnie swoje działanie, ponieważ witamina D3 pomaga organizmowi przyswajać wapń, natomiast witamina K2 kieruje wapń do szkieletu, stymulując prawidłowe procesy mineralizacji układu kostnego (w tym zębów).Najczęstszym połączeniem tych witamin jest witamina D3 oraz K2. Działają one w sposób synergistyczny wspierając wzajemnie swoje działanie, ponieważ witamina D3 pomaga organizmowi przyswajać wapń, natomiast witamina K2 kieruje wapń do szkieletu.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak