-15% NA ZAKUPY POWYŻEJ 250 zł KOD: SAVE15

Witamina D / D3+K2

Filtry

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 29 produktów
Produktów
na stronie:
40
Witamina D / D3+K2

Witamina D spełnia w organizmie człowieka kilka funkcji. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Witamina D pomaga także w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego. Ponadto bierze udział w procesie podziału komórek.

Niedobór witaminy D jest niebezpieczny i może prowadzić do odwapnienia organizmu, osteomalacji, osteoporozy, krzywicy. Nadmiar tej witaminy prowadzi do hiperkalcemii i hiperkalciurii, którym towarzyszą utrata apetytu; nudności i wymioty; biegunka lub zaparcia, co może prowadzić do utraty masy ciała; pojawiają się także bóle mięśni, stawów, głowy. Witamina D w produktach spożywczych występuje w niewielkich ilościach. Witamina D3 występuje w produktach nabiałowych (mleko, sery, jaja, masło). Najwięcej witaminy D3 zawierają tłuszcze rybne oraz tran, znaczne ilości znajdują się w wątrobie. Źródłem witaminy D2 są drożdże i grzyby.

Z kolei witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Najczęstszym połączeniem tych witamin jest witamina D3 oraz K2. Działają one w sposób synergistyczny wspierając wzajemnie swoje działanie, ponieważ witamina D3 pomaga organizmowi przyswajać wapń, natomiast witamina K2 kieruje wapń do szkieletu.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść