11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Magnez

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 44 produktów
 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Magnez

Produktów
na stronie:
40
80

Magnez

MAGNEZ - KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

Magnez jest najważniejszym kationem wewnątrzkomórkowym, aktywującym ponad 300 enzymów. Jest niezbędny do syntezy ATP. Bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych (DNA i RNA) oraz białka, przewodnictwie nerwowym, kurczliwości mięśni, procesach termoregulacji. Odgrywa istotną rolę w homeostazie mineralnej organizmu i kości oraz tworzenia kolagenu. Bierze także udział w przemianie węglowodanów i tłuszczów. Magnez jest konieczny do aktywnego transportu sodu i potasu. Chroni organizm przed zakwaszeniem – przyspiesza wchłanianie wapnia w przewodzie pokarmowym. Magnez przyczynia się do zmniejszenia poczucia zmęczenia i znużenia, a także pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni. Magnez pomaga w prawidłowej syntezie białka, a także w utrzymaniu właściwych funkcji psychologicznych. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Magnez odgrywa rolę w procesie podziału komórek.

MAGNEZ - NIEDOBÓR, NADMIAR I WYSTĘPOWANIE.

Niedobór magnezu jest czynnikiem zwiększającym wrażliwość na stres, może wywołać zaburzenia krążenia, zaburzenia pracy serca, nadpobudliwość, drgawki, niedokrwistość. Wysokie dawki mają właściwości przeczyszczające. Nadmiar magnezu może spowodować osłabienie mięśni, zaburzenia snu, zmiany w elektrokardiogramie serca, odwodnienie, trudności w oddychaniu. Bogatym źródłem magnezu są przetwory zbożowe, nasiona roślin strączkowych, orzechy, kakao, gorzka czekolada, sery podpuszczkowe, ryby, ziemniaki, banany. Źródłem magnezu jest też woda pitna, zwłaszcza twarda.

MAGNEZ - WŁAŚCIWOŚCI/DZIAŁANIE.

Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów w diecie człowieka, wpływa na wiele aspektów funkcjonowania jego organizmu, co pozwala mu między innymi na rozwój i budowę upragnionej muskulatury. Odpowiada za prawidłowy przebieg przemian energetycznych, jak i pracę mięśni.

Wpływ magnezu na organizm:

- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,

- sprzyja utrzymaniu odpowiedniego tempa przemian energetycznych, jak i metabolicznych,

- pomaga w zachowaniu równowagi elektrolitowej,

- wzmacnia układ nerwowy i umożliwia prawidłową pracę tkanki mięśniowej,

- uczestniczy w prawidłowej syntezie białek organizmu, odgrywa istotną rolę w procesie podziału komórek,

- ułatwia zachowanie pełnej sprawności psychofizycznej,

- jest ważnym mikroelementem dla zachowania dobrej kondycji zębów, jak i całego układu kostnego.

MAGNEZ - JAKI WYBRAĆ?

Sięgaj po produkty znanych i cenionych producentów, a będą to dobrze wydane pieniądze. Oczywiście to spore uproszczenie. Zwracaj uwagę na zastosowane formy chemiczne magnezu, jej dawki w każdorazowej porcji, jak i formę produktu, która ma wpływ na szybkość przyswajania preparatu. Jednak w ostatecznym rozrachunku jest to minerał, a nie czysta kofeina, czy wolna forma aminokwasów, gdzie czas wchłaniania się ma tak olbrzymie znaczenie. Ważne, żeby odpowiednia dawka magnezu pojawiła się w Twojej diecie celem zaspokojenia potrzeb organizmu.

Essensey Magnez i witamina B6 - 90 kaps.

Światowej klasy magnez w aż czterech formach chemicznych o dobrej przyswajalności oraz biodostępności. Zawiera także dodatek w postaci witaminy B6, której wpływ na gospodarkę energetyczna organizmu jest nie do pominięcia. Preparat występuje w praktycznych i łatwych do połknięcia kapsułkach.

Aflofarm Neomag Skurcz - 50 tabl.

Wysokiej jakości preparat, którego formuła powstała zmyślą o zaspokojeniu potrzeb organizmu i niwelacji niekontrolowanych skurczów mięśni twarzy, rąk, nóg itd.. Warto podkreślić, że są to jedne z najważniejszych objawów niedoboru magnezu w codziennej diecie. Celem zachowania kompleksowego charakteru suplementacji - formuła obejmuje także dodatek potasu oraz witaminy B6.

Aflofarm Menmag - 30 kaps.

Suplement godny XXI wieku, którego zadaniem jest zapewnienie realnego wzmocnienia męskiego organizmu. Jeżeli poszukujesz czegoś więcej niż tylko skutecznego uzupełnienia niedoborów magnezu - będzie to znakomity wybór. Występuje ponadto w łatwych do połknięcia kapsułkach, których wpływ na komfort suplementacji jest bardzo duży.

MAGNEZ - PODSUMOWANIE:

Odpowiednia podaż magnezu w diecie, szczególnie w przypadku sportowców, jak i osób aktywnych fizycznie jest bardzo ważna. Warunkuje bowiem prawidłowe funkcjonowanie tkanki mięśniowej. Zapotrzebowanie na ten minerał rośnie wraz ze zwiększaniem obciążenia treningowego organizmu. Warto to wziąć pod uwagę podczas planowania kolejnego okresu suplementacji.

Przeglądając ofertę naszego sklepu, zdecydowanie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Musisz jednak mieć świadomość, że produktów magnezowych na rynku jest bardzo dużo, niektóre zachęcają dawką, inne formą, a jeszcze inne podkreślają swoją przyswajalność. Produkt idealny łączy wszystkie te cechy w jednym produkcie - takie istnieją. Odpowiednio dobrane preparaty umożliwiają prowadzenie skutecznej suplementacji, co ma przełożenie na osiągane wyniki sportowe. Oferujemy produkty uznanych marek oraz w znakomitych cenach, które często są jeszcze bardziej obniżane przy okazji okresowych promocji.Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak