12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Składniki mineralne

 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Składniki mineralne

Produktów
na stronie:
40
80

Składniki mineralne

Składniki mineralne (czyli po prostu minerały) to niezbędne elementy każdej diety człowieka, bez których nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływają one na prawidłowy rozwój oraz utrzymanie pełnej sprawności fizycznej.

SKŁADNIKI MINERALNE - NIEZBĘDNY ELEMENT SUPLEMENTACJI?

Składniki mineralne stanowią bardzo ważny element codziennej diety, bowiem trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego w przypadku ich ciągłych niedoborów. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu pełnej sprawności, jak i dobrej regeneracji i szybkiego rozwoju upragnionej formy fizycznej - musisz zadbać o potrzeby swojego ciała.

Przeliczając skład ciała człowieka, składniki mineralne stanowią nawet do 5% jego masy. Warto podkreślić, że przedłużające się niedobry konkretnych minerałów mogą doprowadzić do znacznych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, co miałoby przełożenie zarówno na formę fizyczną, jak i samopoczucie. Rola składników mineralnych w organizmie człowieka jest bardzo rozległa. Każdy ze składników pełni odrębną funkcję.

SKŁADNIKI MINERALNE - WPŁYW NA FUNKCJONOWANIE ORGANIZMU.

Ogólnie ujmując, składniki mineralne pełnią funkcję budulcową dla tkanek zębów, kości, skóry i włosów, a także regulują wiele procesów zachodzących w komórkach. Warunkują także prawidłowy przebieg skurczów tkanki mięśniowej oraz utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu. Jest ona przecież niezwykle ważna podczas treningów, jak i codziennego funkcjonowania.

Oczywiście każdy ze składników mineralnych charakteryzuje się odmiennym wpływem na organizm, co warto mieć na uwadze podczas komponowania swojej codziennej diety lub planowania profesjonalnie prowadzonej suplementacji. Warto zwrócić uwagę na formę chemiczną, jaka jest zastosowana w interesujących nas suplementach, bowiem to od niej w głównej mierze zależy przyswajalność każdej ich porcji. Przekłada się to także na sprawne zaspokojenie potrzeb organizmu.

SKŁADNIKI MINERALNE - FORMA PREPARATU, CZY MA ZNACZENIE?

Suplementy na bazie składników mineralnych występują w klasycznych formach tabletek i kapsułek, jednak czasem można je spotkać w wersji sproszkowanej lub płynnego koncentratu. Warto zatem zadać pytanie, czy forma preparatu ma jakiekolwiek znaczenie? Tak i nie, bowiem to zależy w jakim kontekście. Jeżeli chodzi o przyswajalność i biodostępność minerałów zawartych w ich każdej porcji -płynna forma będzie górować nad tabletkami i kapsułkami. Podobnie kwestia sproszkowanej postaci, którą ostatecznie się przecież rozpuszcza w wodzie, przyjmując płynną formę.

Podstawową i najważniejszą kwestią jest forma chemiczna zastosowanych w produkcie minerałów, dopiero później ma jakieś znaczenie postać samego produktu. Generalnie to, czy sięgniesz po tabletki, kapsułki, proszek, czy płyn - powinno zależeć od Twoich upodobań, ewentualnie od założeń suplementacyjnych.

SKŁADNIKI MINERALNE - NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PODCZAS POSZUKIWAŃ?

Poszukując preparatu dla siebie musisz mieć świadomość swoich potrzeb. Jeżeli brakuje w Twojej diecie magnezu, to przecież nie będziesz poszukiwał preparatu na bazie witamin z grupy B. Kolejną kwestia jest forma chemiczna oraz konkretna dawka pożądanej substancji aktywnej. Cena oraz forma produktu jest już całkowicie zależna od indywidualnych upodobań.

Godne polecenia preparaty oparte o składniki mineralne:

- Essence ZMB Cynk Magnez Witamina B6- 120 kaps.

Światowej klasy preparat na bazie starannie skomponowanej mieszanki magnezu, cynku oraz witaminy B6 o znakomitej przyswajalności. Synergia zachodząca między tymi trzema mikroelementami sprzyja poprawie jakości snu, a nawet utrzymaniu wysokiego poziomu testosteronu w organizmie, co wynika z cech zawartego w składzie cynku.

Essence Jod - 180 tab.

Bogate źródło jodu o dobrej biodostępności. Jest to jeden z niezbędnych do życia mikroelement, który odgrywa szereg istotnych ról w organizmie każdego człowieka. Stanowi podstawę prawidłowej pracy tarczycy poprzez udział w syntezie jej naturalnych hormonów. Preparat występuje w formie łatwych do połknięcia tabletek.

BioTech Magnesium Chelate - 60 kaps.

Wysokiej jakości preparat na bazie chelatowanej formy magnezu, która odznacza się znakomitą przyswajalnością oraz biodostępnością. Każda jego porcja sprzyja szybkiemu uzupełnieniu nawet większych jego niedoborów w codziennej diecie. Warto podkreślić, że jest to jeden z najcenniejszych pierwiastków dla organizmu człowieka.

SKŁADNIKI MINERALNE - PODSUMOWANIE.

Zaspokojenie potrzeb organizmu na składniki mineralne to jedna z najważniejszych kwestii. Trudno bowiem bez nich „
o prawidłowe jego funkcjonowanie i dalszy rozwój. Chodzi oczywiście o tkankę mięśniową, jej regenerację powysiłkową oraz utrzymanie pełnej wydolności pracy. Wszystko to zależne jest od odpowiedniej ilości minerałów w diecie. Możesz je oczywiście dostarczyć do organizmu przy pomocy profesjonalnie dobranej suplementacji.

Oferowane w tej kategorii produkty z pewnością przypadną Ci do gustu, bowiem charakteryzują się wysoką jakością oraz bardzo dobrą ceną, która nie zrujnuje Twojego budżetu domowego. Znajdziesz tutaj ciekawe propozycje wielu znanych i cenionych marek.Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak