12% ZNIŻKI OD 100ZŁ  KOD: CARDIO12

Kwas Hialuronowy

 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Kwas Hialuronowy

Produktów
na stronie:
40

Kwas Hialuronowy

Zdrowie stawów, jak i całego układu ruchu jest jedną z najważniejszych spraw, o którą musisz dbać w każdym dniu. Trudno bowiem wyobrazić sobie konieczność przerwania regularnych treningów z powodu niespodziewanej kontuzji. Wpłynęłoby to negatywnie zarówno na Twoją motywację, jak i formę, ponieważ znacząco wydłużyłby się czas na realizację upragnionego celu, jakim jest perfekcyjna, muskularna sylwetka. Zadbaj o siebie i ciesz się postępami w dążeniu do realizacji marzeń! 

KWAS HIALURONOWY - JEDNA NAJWAŻNIEJSZYCH SUBSTANCJI W PROTEKCJI STAWÓW?

Kwas hialuronowy jest jedną z substancji, które najczęściej znajdują się w preparatach na stawy. Bywa dostępny także w wersji solo, chociaż zwykle towarzyszy mu przynajmniej witamina C lub kolagen w formie hydrolizatu. Celem takich połączeń jest maksymalizacja pozytywnego wpływu na regenerację stawów, jak i całego układu ruchu. Stanowi doskonały wybór dla osób aktywnych fizycznie, które są świadome, jak ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie stawów i ich sprawnej regeneracji. 

Kwas hialuronowy wykazuje szeroką aktywność biologiczną, ale musisz pamiętać, że wszystko wymaga czasu. Jeżeli nie zadbasz o odpowiedni czas na regenerację mikrouszkodzeń, jakie pojawiają się na powierzchniach stawów podczas wysiłku fizycznego, nawet doskonałe preparaty, których w tej kategorii jest dużo, niewiele będą w stanie pomóc. Dodatkowym filarem pełnej sprawności jest odpowiednio dobrana do planowanej aktywności rozgrzewka. Musisz mieć świadomość, że to ona przygotowuje Twoje ciało do zbliżającego się wysiłku.

 

KWAS HIALURONOWY - CHARAKTERYSTYKA.

Kwas hialuronowy jest również najważniejszym składnikiem mazi stawowej warunkującej prawidłową pracę stawów. Zapewnia odpowiednią lepkość płynu stawowego. Suplementacja kwasem hialuronowym polecana jest wszystkim osobom aktywnym fizycznie oraz osobom starszym w celu zapewnienia wsparcia stawom i ścięgnom.

Kwas hialuronowy jest klasyfikowany do grupy organicznych związków chemicznych, a konkretnie polisacharydów zaliczanych do glikozoaminoglikanów. Występuje w każdym organizmie żywym i wyróżninia się praktycznie identyczną budową - niezależnie czy pochodzi od bakterii, czy też ssaków. Jest wyjątkowym biopolimerem, w którego strukturze spotyka się grupy glukuronowe oraz glukozaminy połączone naprzemiennie wiązaniami beta (1,4) oraz beta (1,3). Wyróżnia się tworzeniem wiązań kowalencyjnych z proteinami, co w grupie glikozoaminoglikanów nie jest częste. Oznacza to, że nie tworzy typowych proteoglikanów, a coś na wzór agregatu proteoglikanów. 

Należy podkreślić, że wykazuje silne tendencje do wiązania wody w skórze właściwej. Paradoksalnie jest to dosyć częste zjawisko - jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet do 250 cząsteczek wody. Analizując ludzkie ciało i skład skóry, występuje on w głównej mierze w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Sprzyja utrzymaniu sprężystości oraz praktycznie niweluje ryzyko powstawania zmarszczek. Oczywiście dotyczy to skóry młodej, bowiem wraz z wiekiem ilość tego zbawiennego kwasu w skórze maleje. 

Kwas hialuronowy jest również jednym z głównych składników mazi stawowej. Jest także odpowiedzialny za jej ilość oraz jakość. Odpowiada zatem za odpowiednie smarowanie stawów oraz ich odżywienie. Stanowi pewien bufor mający za zadanie chronić komórki przed zgniataniem. 

KWAS HIALURONOWY - ZASTOSOWANIE W SUPLEMENTACJI.

Sposobem na zachowanie pełnej formy i ograniczenie do minimum ryzyka pojawienia się bolesnych i problematycznych kontuzji jest odpowiednia profilaktyka. Jednym z lepszych typów produktów wpływających na usprawnienie regeneracji stawów jest właśnie kwas hialuronowy, który występuje zarówno w wersji „solo”, jak i jako składnik bardziej złożonych preparatów. Jest to organiczny związek klasyfikowany do grupy glikozo-aminoglikanów. Jest jednym ze składników macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Warunkuje utrzymanie pełnej sprężystości i elastyczności skóry, a tym samym brak pojawiania się zmarszczek (u osób młodych jest go zwykle wystarczająco dużo, jednak z wiekiem występują często problemy z jego niedoborem).

KWAS HIALURONOWY - KTO POWINIEN PO NIEGO SIĘGNĄĆ?

Jedną z najważniejszych grup docelowych, którym proponowany jest kwas hialuronowy w formie suplementu są sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie na bardziej amatorskim poziomie. Zaniedbanie jego odpowiedniej podaży może wpływać negatywnie na stan regeneracji stawów, co w dalszej konsekwencji mogłoby przynieść opłakane skutki. Nie bez powodu jest jednym z głównych składników wielu preparatów na stawy. Wpływa bowiem na utrzymanie ich mobilności oraz pełnej sprawności. Doskonale sprawdza się w okresie wzmożonej aktywności fizycznej.

KWAS HIALURONOWY - CZYM SIĘ KIEROWA PODCZAS DOBORU SUPLEMENTÓW?

Wybierając preparat na bazie kwasu hialuronowego zwróć uwagę na jego ilość w przeliczeniu na porcję, ale i dokładny skład. Często bowiem towarzyszą mu wartościowe dodatki, które sprzyjają wzmocnieniu pozytywnego wpływu na cały układ ruchu. 

Poniżej znajdziesz jedne z ciekawszych preparatów na bazie kwasu hialuronowego w naszej ofercie:

- Essence Hyaluronic Acid+ - 90 tabl., 

Wysokiej jakości kwas hialuronowy w formie łatwych do połknięcia tabletek, których zadaniem jest także umożliwienie swobodnej zmiany dawkowania, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Łączy w sobie także dodatek witaminy C, chondroityny oraz l-proliny w wolnej formie. Charakteryzuje się znakomitą przyswajalnością oraz brakiem zbędnych dodatków, co zdecydowanie jest olbrzymią zaletą. 

- Essence Collagen Anti Age - 90 kaps. Kolagen z kwasem hialuronowym

Jeden z bardzo popularnych preparatów na stawy marki Essence Nutrition. Znajdziesz w nim staranie zbilansowaną mieszankę kolagenu, witaminy C oraz kwasu hialuronowego o znakomitej przyswajalności. Wpływa pozytywnie na stan układu ruchu, sprzyja zachowaniu pełnej mobilności oraz sprawności fizycznej. Sprawdzi się w ramach profilaktyki. Postaw na sprawdzony skład. 

- BioTech Hyaluronic & Collagen - 100 kaps.. 

Wyjątkowy preparat na stawy znanego i cenionego producenta, jakim jest BioTech USA. Występuje w formie kapsułek, z których połknięciem nie będziesz miał większego problemu. Łączy kwas hialuronowy z hydrolizowanym kolagenem charakteryzującym się doskonałą przyswajalnością. Jego stosowanie polecane jest wszystkim osobom aktywnym fizycznie - niezależnie od stopnia zaawansowania. 

KWAS HIALURONOWY - PODSUMOWANIE.

 

Rynek suplementów jest bardzo szeroki i bogaty w preparaty na stawy o różnym składzie ilościowym, jak i jakościowym. Można się zagubić, jednak istnieje sposób, by temu przeciwdziałać - postaw na preparaty w z naszej oferty, które znajdziesz pogrupowane w tej kategorii, a nie zawiedziesz się ich działaniem. Pochodzą bowiem od producentów z całego świata, w tym naszych rodzimych marek, charakteryzują się nie tylko dobrą ceną, ale i najwyższą jakością.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak