SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY

Witaminy z grupy B

 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Witaminy z grupy B

Produktów
na stronie:
40

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są osobną grupą dla pozostałych witamin. W wyniku ich niedoborów, wchłanianie substancji odżywczych i składników mineralnych nie jest możliwe. Witaminy z grupy B występują najczęściej w postaci preparatu "B-complex", który w jednej porcji pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na całą grupę tychże witamin. Należy jednak pamiętać, że u osób aktywnych fizycznie dzienne zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i składniki mineralne może znacznie wzrosnąć i jednorazowa dawka może nie wystarczyć.

Biorąc "pod lupę" wszystkie witaminy z grupy B możemy jednoznacznie stwierdzić, że ich działanie na nasz organizm jest wielopłaszczyznowe. Dla przykładu: witamina B6 przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także do regulacji aktywności hormonalnej; witamina B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego; tiamina (witamina B1) pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych; ryboflawina (witamina B2) pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych, czerwonych krwinek oraz prawidłowego widzenia, a także pomaga zachować zdrową skórę; kwas foliowy, foliany (witamina B9) pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów i produkcji krwi. To tylko kilka właściwości witamin z tej grupy, których lista jest co najmniej kilkunastokrotnie dłuższa. Warto zatem zadbać o ich odpowiednie uzupełnienie w ciągu dnia.

W tej kategorii znajdziesz wcześniej wspomniane preparaty "B-complex", jak i również pojedyncze witaminy z grupy B występujące w osobnych produktach.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak