ZGARNIJ 50zł ZNIŻKI* W PREZENCIE  KOD: GIFT50
Wygląda na to, że znajdujesz się na terenie Polski. Jeśli chcesz abyśmy wsyłali Ci towar do innego kraju ustaw go aby obliczyć odpowiednio wszystkie ceny i koszty.
Kraj dostawy
Super zniżka -12% na zakupy powyżej 150 zł. Sprawdź

Spinning - na czym polega i jakie przynosi efekty

Jeśli jesteś osobą aktywną i szukasz dla siebie urozmaicenia w aktywności fizycznej, lubisz rower i podoba Ci się ten rodzaj wysiłku – spinning może być dla Ciebie bardzo dobrą alternatywą aktywnego spędzania wolnego czasu. W niniejszym artykule przedstawię na czym polega spinning oraz jakie przynosi efekty. Na czym polega spinning?
Spinning - na czym polega i jakie przynosi efekty
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Spinning - na czym polega i jakie przynosi efekty?

Jeśli jesteś osobą aktywną i szukasz dla siebie urozmaicenia w aktywności fizycznej, lubisz rower i podoba Ci się ten rodzaj wysiłku – spinning może być dla Ciebie bardzo dobrą alternatywą aktywnego spędzania wolnego czasu. W niniejszym artykule przedstawię na czym polega spinning oraz jakie przynosi efekty.

Na czym polega spinning?

Spinning to trening kolarski na rowerku stacjonarnym, który odbywa się na oddzielnej sali w siłowni. Rowerek do spinningu różni się nieco od klasycznego rowerka stacjonarnego. Zajęcia z reguły odbywają się w kilku lub kilkunastoosobowych grupkach, a zajęcia są prowadzone przez instruktora, a w trakcie samych zajęć włączona jest muzyka, która nadaje ton i obciążenie treningu. Spinning to aktywność fizyczna, która kształtuje wytrzymałość u osób, które na nią się zdecydowały. Jak wspomniałem wcześniej to muzyka oraz program narzucony przez instruktora narzucają tempo, a także obciążenie każdej jednostki treningowej. Trening ten składa się z trzech części. Pierwsza z nich to krótka rozgrzewka, która rozpoczyna każdą jednostkę treningową – nie tylko spinning. Dzięki temu organizm jest przygotowany do większego wysiłku zmniejszając do minimum ryzyko wystąpienia kontuzji. Następnie przechodzi się do treningu właściwego, który różni się w zależności od zaproponowanego treningu przez danego instruktora. Na samym końcu zwalniane jest tempo treningu, po czym następuje rozciąganie.

Spinning - na czym polega i jakie przynosi efekty

Jakie efekty przynosi spinning?

Spinning to bardzo dobry sposób na wzmocnienie wytrzymałości, ale i też na dobrą zabawę, gdyż z reguły trenuje się w grupkach, gdzie jest dużo śmiechu, radości, ciężkiej pracy. Kształtuje charakter, rywalizację, a także zawziętość, która przyda Wam się nie tylko w spinningu, ale i w każdej innej aktywności fizycznej, czy nawet życiu zawodowym i prywatnym. Jakie jeszcze efekty przynosi spinning?

  • jak już wspomniałem najważniejszym efektem jest poprawienie wytrzymałości i wydolności organizmu. Dzięki temu treningowi każdy następny trening będzie łatwiejszy i wydajniejszy!
  • dzięki uczęszczaniu na spinning spalicie wiele kalorii (w zależności od czasu trwania i intensywności), przez co łatwiej Wam będzie zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej!
  • poprawisz swoje samopoczucie! Spinning wyzwala wiele dobrej energii i daje satysfakcję z odbytej jednostki treningowej, dzięki czemu macie lepszy dzień i jesteście bardziej uśmiechnięci! Umożliwia także wyładować negatywną energię skumulowaną stresem życia codziennego, a po treningu jesteście jak nowo narodzeni!
  • poprawisz wygląd swojej skóry, a także wzmocnisz mięśnie brzucha, ud i pośladków! Tyle korzyści dzięki spinningowi!

Rekomendacja Bodypak dla Ciebie:

Activlab Creatine Monohydrate - 300g
Activlab Creatine Monohydrate - 300g
1 porcja / 1,00 pln
49,99 pln
Najniższa cena: 64,99 pln -23%
Cena regularna: 59,99 pln -17%
Essensey Kolagen Anti Age - 90 kaps.
Essensey Kolagen Anti Age - 90 kaps.
1 porcja / 0,89 pln
39,99 pln

Spinning to doskonała forma aktywności fizycznej, która może znaleźć miejsce w Twoim codziennym życiu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną – pamiętaj aby powoli wchodzić w rytm treningowy i koniecznie pamiętaj także o odpowiedniej diecie i regeneracji. To dzięki nim Twój trening będzie jeszcze bardziej efektywny, a co najważniejsze – bezpieczniejszy! Aktywność fizyczna ma przynosić same korzyści, dlatego warto aby była ona zrobiona w sposób przemyślany dlatego nie bój się zapytać o wskazówki dotyczące diety. Efekty treningu, a także odpowiedniego odżywiania przyjdą z pewnością, a Ty odczujesz dzięki temu wiele korzyści!

Trener personalny

Zostaw opinię