• Obecnie brak na stanie

Opis LiteFOOD Makaron Konjac Carrot 300g - Fettuccine

  • MAKARON KONJAC Z DODATKIEM BETA-KAROTENU
  • W KSZTAŁCIE FETTUCCINE, CZYLI DŁUGICH WĄSKICH WSTĄŻEK
  • TO PRODUKT, KTÓRY NIE ZAWIERA TŁUSZCZU I MA NISKĄ WARTOŚĆ ENERGETYCZNĄ
  • 100 G TEGO MAKARONU TO TYLKO 10 KCAL
  • POLECANY JEST W RÓŻNYCH DIETACH: WEGETARIAŃSKIEJ, WEGAŃSKIEJ, NISKOWĘGLOWODANOWEJ CZY REDUKCYJNEJ
  • GLUKOMANNAN TO ROZPUSZCZALNY W WODZIE, ULEGAJĄCY FERMENTACJI BŁONNIK POKARMOWY

LiteFOOD Makaron Konjac Carrot Fettuccine to makaron powstały na bazie mąki konjac z dodatkiem beta-karotenu w kształcie fettuccine, czyli długich wąskich wstążek.

Amorphophallus konjac – roślina powszechna w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej

Amorphophallus konjac (konjac) jest od dawna stosowany w Chinach, Japonii i Azji Południowo-Wschodniej jako źródło pożywienia. Od ponad 2000 lat jest spożywany przez rdzenną ludność Chin, a mąka pozyskiwana z bulw tego gatunku jest wykorzystywana w kuchni Dalekiego Wschodu do wyrobu makaronów, tofu i przekąsek. Amorphophallus to cenna roślina, ponieważ jako jedyna wytwarza glukomannan, stąd też jest szeroko uprawiana w Chinach.

Co to jest glukomannan?

Glukomannan to rozpuszczalny w wodzie, ulegający fermentacji błonnik pokarmowy pozyskiwany z bulwy lub korzenia pochrzynu słoniowego, znanego również jako konjac (Amorphophallus konjac). Składa się z łańcucha polisacharydowego glukozy i mannozy. Glukomannan przechodzi względnie niezmieniony do okrężnicy, gdzie jest silnie fermentowany przez bakterie okrężnicy. Ma wysoką masę cząsteczkową i może wchłonąć w wodzie nawet 50-krotność swojej wagi, co czyni go jednym z najbardziej lepkich znanych błonników pokarmowych. Dlatego glukomannan jest przyjmowany w mniejszych ilościach niż inne rodzaje błonnika.

Glukomannan – co o nim wiemy?

Ze względu na zawartość błonnika, glukomannan wykazuje cenne właściwości. Stwierdzono, że glukomannan pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, przy czym korzystne działanie występuje w przypadku spoży­wania 4 g glukomannanu dziennie. Dodatkowo w ramach diety niskokalorycznej glukomannan pomaga w utracie wagi – i tutaj korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 3 g glukomannanu dziennie w trzech dawkach po 1 g każda, z 1 lub 2 szklankami wody, przed posiłkiem i w ramach diety niskokalorycznej.

Makaron Konjac to świetny wybór!

Zwłaszcza jeśli przywiązujesz dużą wagę do tego co jesz – to produkt, który polecany jest w różnych dietach: wegetariańskiej, wegańskiej, niskowęglowodanowej czy redukcyjnej. Ten makaron nie zawiera tłuszczu i ma niską wartość energetyczną, a jego 100 g to tylko 10 kcal. To produkt, który na pewno przypadnie Ci do gustu – szybko i łatwo się go przygotowuje. Możesz przyrządzić go ze swoimi ulubionymi dodatkami (przyprawy, sosy, warzywa itp.) i z łatwością przejdzie ich smakiem i aromatem. Koniecznie wypróbuj!


LiteFOOD Makaron Konjac Carrot Fettuccine – makaron konjac z dodatkiem beta-karotenu w kształcie fettuccine, czyli długich wąskich wstąże


Literatura:

  1. Wang K., Niu Y., Wang Q., Liu H., Jin Y., Zhang S., Cloning and evaluation of reference genes for quantitative real-time PCR analysis in Amorphophallus. PeerJ, 2017, 5, e3260.
  2. Keithley J. K., Swanson B., Mikolaitis S. L., DeMeo M., Zeller J. M., Fogg L., Adamji J., Safety and efficacy of glucomannan for weight loss in overweight and moderately obese adults. Journal of Obesity, 2013, 610908.
  3. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.
Zalecane spożycie / sposób przygotowania:
1. Dobrze wypłukaj makaron czystą wodą. 2. Podgrzej - patelnia, garnek, kuchenka mikrofalowa. 3. Podawaj ze swoimi ulubionymi dodatkami.

Uwagi

Nie zamrażać.
Przechowywać z temperaturze pokojowej.

Tabela składu

LiteFOOD Makaron Konjac Carrot 300g - Fettuccine

Porcja: 100 g
Ilość porcji w opakowaniu: 3
Opakowanie: 300 g
Masa netto: 300.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 100 g % RWS*
Wartość Energetyczna (energia) 41 kJ / 10 kcal -
Tłuszcz 0 g -
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g -
Węglowodany 0.2 g -
- w tym alkohole wielowodorotlenowe (poliole) 0 g -
Błonnik 3.27 g -
Białko 0.028 g -
Sól 5.36 mg -

*RWS - Referencyjna wartość spożycia.

Składniki: woda oczyszczona, mąka konjac, beta-karoten, E526.

LiteFOOD Makaron Konjac Carrot 300g - Fettuccine

Ref: LIF/103
9,99 pln
3 porcji / 300g1 porcja / 3,33 pln100 g / 3,33 pln

Obecnie brak na stanie.

Włączenie powiadomienia w tym miejscu nie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie newsletterów lub innych reklam drogą mailową. Jest to zgoda jedynie na wysłanie informacji o ponownej dostępności tego produktu.

Masz ustawione powiadomienie o obecności produktu. Kiedy produkt pojawi się w naszym magazynie zostaniesz powiadomiony na podany email.

Sprawdź zamienniki
Podobne produkty
6PAK Nutrition Yummy Peanut Sauce Banana - 520g

6PAK Nutrition Yummy Peanut Sauce Banana - 520g

22,99 pln
Najniższa cena: 29,99 pln -23%
6PAK Nutrition Yummy Peanut Sauce Salted Caramel - 520g

6PAK Nutrition Yummy Peanut Sauce Salted Caramel - 520g

22,99 pln
Najniższa cena: 29,99 pln -23%
6PAK Nutrition Yummy Peanut Sauce Marzipan - 520g

6PAK Nutrition Yummy Peanut Sauce Marzipan - 520g

22,99 pln
Najniższa cena: 29,99 pln -23%
6PAK Nutrition Peanut Butter Crunchy - 908g

6PAK Nutrition Peanut Butter Crunchy - 908g

 opinii (13)
1 porcja / 0,69 pln
24,99 pln
Szybki kontakt

Infolinia

(32) 308 00 02

Porady na e-mail
porady@bodypak.pl

533 369 898

Szybki kontakt

Wypełnij formularz

Najnowsze artykuły

PRZECZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW