-10% na całe zamówienie od 150 pln  KOD: APRIL10

Korzyści płynące ze stosowania BCAA oraz glutaminy

Działanie aminokwasów BCAA oraz glutaminy często stawiane są pod znakiem zapytania. Sprawdź jakie możesz uzyskać korzyści z ich stosowania!
Korzyści płynące ze stosowania BCAA oraz glutaminy
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Rynek suplementów i odżywek jest niesamowicie duży i zasobny w wiele produktów  niezliczonych firm. Dlatego  warto zastanowić się nad proponowanymi przez nich formułami, które z założenia skierowane są do aktywnych fizycznie osób, bądź zawodowych sportowców. Uogólniając najpopularniejszymi formułami na rynku aminokwasów są aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz BCAA w połączeniu z l-glutaminą. Jest to bardzo ciekawy temat bowiem same BCAA wpływają na wiele aspektów towarzyszącym zmaganiom sportowców z samymi sobą o jak najlepsze efekty. Dodatek l-glutaminy niesie za sobą dodatkowe korzyści, o których raczej się nie mówi ze względu na szerzącą się krytykę tego niezwykle ważnego aminokwasu. Oczywiście wiele zalet bywało na przestrzeni lat przejaskrawianych, jednak zachowując zdrowy rozsądek trudno odmówić l-glutaminie wielu zalet.

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA

Aminokwasy rozgałęzione należą jednych z najczęściej stosowanych aminokwasów przez sportowców i osoby aktywne fizycznie. Swoją popularność zawdzięczają olbrzymiej sile antykatabolicznej, która pozwala chronić mięśnie przed katabolizmem (procesami rozpadu) występującymi zazwyczaj w okolicy treningu. Najczęściej polecane są osobom odchudzającym się, ze względu na ich dietę (często ograniczoną do minimum ze względu na kaloryczność itd.). Wspierają także szybką regenerację tkanki mięśniowej oraz jej rozwój. Nie mniej istotny jest ich wpływ na oddalenie poczucia zmęczenia oraz ograniczenie bolesności mięśni spowodowanej mikrourazami (z ang. DOMS). Aminokwasy rozgałęzione (l-leucyna, l-izoleucyna, l-walina) nie mogą być syntetyzowane przez organizm człowieka, zatem w interesie każdego sportowca jest zapewnienie  odpowiedniej ich ilości w codziennej diecie.

L-GLUTAMINA – KORZYŚCI

Odpowiednio poprowadzona suplementacja l-glutaminą przyczynia się do poprawy i przyśpieszenia efektów treningu. Podobnie jak BCAA wykazuje działanie antykataboliczne oraz pomaga ograniczyć bolesność mięśni związanej z mikrourazami. Warto pamiętać także o takim aspekcie jak dodatni bilans azotowy, który jest niezbędny dla zajścia procesów anabolicznych i jest podtrzymywany zarówno przez l-glutaminę, jak i aminokwasy rozgałęzione. Wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego oraz odpornościowego będącego często osłabiony przez wzmożoną aktywność fizyczną. L-glutamina zapewnia także lepsze funkcjonowanie mózgu oraz wspiera witalność ogólną organizmu. Bardzo ciekawym jej wpływem jest ograniczenie do minimum ryzyka przetrenowania, którego negatywne skutki są powszechnie znane. Odpowiednie dawkowanie l-glutaminy pozwala na utrzymanie wysokiej intensywności treningu. Zapewnia szybsze uzupełnienie poziomu glikogenu w mięśniach co przekłada się na znaczną poprawę regeneracji powysiłkowej.
CIEKAWOSTKA: L-glutamina może zwiększyć poziom hGH nawet czterokrotnie. Wspomniany wpływ budzi wiele kontrowersji i jest nadal w trakcie potwierdzania naukowego.

PODSUMOWANIE

Wybierając suplementy dla siebie kieruj się składem oraz ceną. Pamiętaj, że wysoka cena niekoniecznie musi oznaczać najwyższą jakość i sensowny skład danego preparatu. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy warto skorzystać z pomocy specjalistów na czasie sklepu – pracują tam naprawdę konkretni ludzie, których wiedza nie jest tylko teorią.

NAJCIEKAWSZE PROPOZYCJE

UNS BCAA G-Powder – bardzo ciekawy preparat, w którego składzie znajdziesz bardzo wysoko skoncentrowaną dawkę aminokwasów BCAA oraz l-glutaminy. Każda porcja tego suplementu wpływa na zahamowanie katabolizmu, skrócenie czasu potrzebnego na pełną regenerację, ale także wzmacnia ogólny stan zdrowia. Dopracowany smak i rozpuszczalność z pewnością są parametrami, na które warto zwrócić uwagę.

 
6PAK Nutrition Anticatabolic PAK – kompleksowy skład i olbrzymia siła antykataboliczna każdej porcji zdobywa coraz większe uznanie i popularność. Olbrzymią zaletą proponowanego produktu jest jego wysoka jakość, która nie jest obarczona wysoką ceną. Aspekty takie jak rozpuszczalność oraz smak stoją także na dobrym poziomie.

Sport Definition Muscle Guard – złożony skład, w którym znajdziesz BCAA, l-glutaminę, witaminy, jabłczan cytruliny, ale także solidną dawkę l-histydyny. Pozwala na uzyskanie maksymalnej regeneracji oraz ochrony tkanki mięśniowej przed katabolizmem. Ciekawostką jest solidna dawka wspomnianej l-histydyny, która wspomaga procesy trawienne, ale bierze także udział w powstawaniu hemoglobiny będącej podstawą szybkiego dotlenienia tkanek organizmu.

Sport Definition BCAA Definition - 465gZOBACZ OFERTĘ
6PAK Nutrition Anticatabolic PAK - 500gZOBACZ OFERTĘ
Fitness Authority Xtreme Anticatabolix - 500gZOBACZ OFERTĘ
BioTech Amino Essentials - 300gZOBACZ OFERTĘ

Specjalista ds. suplementacji, biotechnolog.

Zostaw opinię