Dlaczego warto ćwiczyć z użyciem gum oporowych?

Ćwiczenia z gumami sprawdzą się zarówno przy rozgrzewce, ćwiczeniach siłowych, ujędrniających sylwetkę jak i przy wzmacnianiu poszczególnych grup mięśniowych.
Dlaczego warto ćwiczyć z użyciem gum oporowych?
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Ćwiczenia z gumami sprawdzą się zarówno przy rozgrzewce, ćwiczeniach siłowych, ujędrniających sylwetkę jak i przy wzmacnianiu poszczególnych grup mięśniowych. Na rynku są dostępne gumy o różnej grubości oraz zastosowaniu: krótkie, szerokie taśmy mini band przeznaczone głównie do ćwiczeń modelujących ciało.

Power bandy, czyli dłuższe, bardziej rozciągliwe gumy, nadające się idealnie, gdy chcemy wykonać trening nie posiadając żadnego obciążenia, bądź przy nauce podciągania, czy chociażby do asekuracji. Taśmy pilates w odróżnieniu od wcześniej wymienionych gum nie są pętlą. Sprawdzą się w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz rehabilitacyjnych. Z powodzeniem pomogą również w ćwiczeniach rozciągających. Ekspandery natomiast wyposażone są w dwa uchwyty, połączone ze sobą elastycznymi taśmami lub metalowymi sprężynami. Znajdą zastosowanie w treningu większości grup mięśniowych. Wszystkie opisane przedmioty to narzędzia, które możesz wykorzystać między innymi w domu, w parku czy w przypadku braku możliwości skorzystania z siłowni czy klubu fitness. Bez znaczenia w jakich warunkach trenujesz oraz jakim sprzętem ćwiczeniowym dysponujesz taśmy oporowe mogą okazać się nowym bodźcem treningowym lub też świetną alternatywą przy obecnej rutynie.

Dlaczego warto wykorzystywać gumy oporowe podczas ćwiczeń?

Ich odpowiednie wykorzystane zdecydowanie poprawi nie tylko tonus mięśniowy, ale i mobilność stawów, wzmacniając wszystkie grupy mięśniowe, mięśnie stabilizujące oraz posturalne. Taśmy znajdą zastosowanie zarówno podczas wykonywania rozgrzewki jak i samego treningu głównego. Za ich wykorzystaniem podczas samego ruchu możemy utrzymywać stałe napięcie mięśniowe, którego nie osiągniemy żadnym dostępnym, wolnym ciężarem. Sprawdzą się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, u osób zaawansowanych, szukających nowych bodźców jak i u tych stawiających pierwsze kroki w treningach siłowo-wytrzymałościowych.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

BodyNetics Guma Taśma Rehabilitacyjna do ćwiczeń X-Light Opór 1-2 kg

BodyNetics Guma Taśma Rehabilitacyjna do ćwiczeń X-Light Opór 1-2 kg

9,99 pln
Najniższa cena: 11,04 pln -10%

Jak efektywnie stosować taśmy oporowe do treningu?

Dobrym pomysłem ich wykorzystania jest połączenie z innym przyborami na siłowni lub użycie wyłącznie z ciężarem własnego ciała. Użycie gum oporowych jako narzędzia pomocniczego w nauce wielu trudnych, złożonych technicznie ćwiczeń może okazać się znakomitym krokiem naprzód w kierunku poprawy jakości wykonywanego wzorca ruchowego. Idąc dalej taśmy doskonale nadadzą się jako odciążenie do ćwiczeń na drążku, gdy ciężar ciała to zbyt duży problem dla pracujących mięśni. Wykorzystanie elastyczności materiału pomoże w podciągnięciu się oraz umożliwi powolny ruch przy opuszczaniu się. W treningu siłowym z kolei, pozwolą skupić się na pracy wybranych partii mięśniowych, a dzięki powstałej oporowośc, łatwiejsze staje się wyczucie pojedynczego skurczu mięśnia. Pozwala to na zintensyfikowanie jego pracy podczas serii. Gumy oporowe są również doskonałym przyrządem wpływającym na kontrolowane napięcie mięśni. Dzięki tej funkcji, świetnie sprawdzają się również w rehabilitacji.

Dlaczego akurat gumy oporowe?

Gumy oporowe są doskonałym przyborem treningowym wpływającym na dostarczenie nowych bodźców do pracujących mięśni podczas treningu siłowego. Dzięki ich poręcznym gabarytom można je zabrać wszędzie, podobnie jak TRX. Wykonanie treningu z ich wykorzystaniem może być zatem możliwe w niemal każdym miejscu i czasie. Ich funkcjonalność doskonale wpływa na efekty treningowe oraz pozwala na zmodyfikowanie treningu, co czyni go atrakcyjniejszym. Niezwykła funkcjonalność gum oporowych może zostać wykorzystana nie tylko w treningu na siłowni. Ich właściwości pozwalają na trenowanie wytrzymałości, siły i szybkości. Co więcej, doskonale sprawdzą się również podczas rozciągania naszego ciała.

Promotor BODYPAK. Promotor i współorganizator licznych wydarzeń sportowych. Trenowaniem zajmuje się od ponad 8 lat. Na bieżąco systematyzuje obecną oraz zdobywa nową wiedzę z zakresu suplementacji, żywienia oraz treningu. Uważa, że każdy człowiek wytworzył u siebie mechanizmy definiujące go jako osobę sprawną, natomiast Mateusz chętnie pomaga tę sprawność poprawić i finalnie utrzymać. Na co dzień pomaga swoim klientom na terenie Szczecina w realizacji ich celów treningowych, sylwetkowych i żywieniowych. W pracy skupia się na zwiększeniu komfortu w codziennym funkcjonowaniu poprzez poprawę ich sprawności oraz zdrowia.

Zostaw opinię