ZNIŻKA -12% ZA MINIMUM 150 zł  KOD: WRZ12
Wygląda na to, że znajdujesz się na terenie Polski. Jeśli chcesz abyśmy wsyłali Ci towar do innego kraju ustaw go aby obliczyć odpowiednio wszystkie ceny i koszty.
Kraj dostawy
Super zniżka -12% na zakupy powyżej 150 zł. Sprawdź

Przygotowania do pokonania dystansów rowerowych 50 km i 100 km

W artykule udzielamy niezbędnych wskazówek oraz omawiamy 10-cio tygodniowe przygotowania do pokonania dystansów rowerowych 50 km i 100 km.
Przygotowania do pokonania dystansów rowerowych 50 km i 100 km
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • poznasz ogólne wskazówki dotyczące przygotowań,
  • jak przygotować się do przejechania rowerem 50 km,
  • jakie kroki przygotowawcze podjąć w celu pokonania dystansu 100 km.

Stawianie sobie coraz to bardziej wymagających celów i dążenie do nich to nieodłączna część realizacji w życiu. Jeśli chcesz osiągać nieprzeciętne wyniki musisz sam od siebie sporo wymagać. Potrzebna będzie Ci zapewne spora dawka determinacji, dyscypliny oraz systematyczności w działaniu. Będąc osobą, której zamiłowaniem jest jazda rowerem na odcinkach nieco bardziej wymagających niż rekreacyjna przejażdżka do miasta po zakupy, powinieneś odpowiednio zaplanować kolejne etapy swojej ścieżki prowadzącej do przekroczenia kolejnych barier.

Wskazówki dotyczące przygotowań:

  1. Wykonuj od 3 do 4 jednostek tygodniowo.
  2. Okres przygotowawczy powinien opierać się na stopniowej adaptacji – dajesz organizmowi odpowiedni bodziec oraz czas na regenerację.
  3. Stopniowo zwiększaj ilość przejechanych kilometrów.
  4. Treningi powinny rozpoczynać się od rozgrzewki, a kończyć się sesją rozciągania.
  5. Jazdy na krótszych odcinkach to dobry czas na sprawdzenie jak Twój organizm reaguje na dostarczanie różnych napojów i przekąsek w czasie jazdy.

Zadbaj o dostarczenie energii, zanim wyruszysz w trasę:

Sante Go On Energy Bar - 50g
Sante Go On Energy Bar - 50g
9 Niezweryfikowane
2,48 pln
Activlab Run & Bike Isotonic - 475g
Activlab Run & Bike Isotonic - 475g
1 Niezweryfikowane
1 porcja / 1,67 pln
24,99 pln

Przykładowy 10-tygodniowy plan treningowy przygotowujący do przejechania 50 km:

Przygotowania do pokonania dystansów rowerowych 50 km i 100 km

Przykładowy 10-tygodniowy plan treningowy przygotowujący do przejechania 100 km:

Przygotowania do pokonania dystansów rowerowych 50 km i 100 km

Dietetyk, specjalista ds. suplementacji. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku dietetyka, który w swojej pracy licencjackiej podejmował temat suplementacji środkami ergogeniczymi przyczyniającymi się do maksymalizacji osiągnięć osoby trenującej na siłowni, zaś w pracy magisterskiej dokonywał analizy wszelkich materiałów edukacyjnych dotyczących żywienia i żywności dostępnych w mediach. Entuzjasta aktywności fizycznej, a w sposób szczególny lekkoatletyki. Dwukrotnie uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, zdobywając medale w biegu na 100m oraz w skoku w dal, a także w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie uplasował się na podium w klasyfikacji zawodników z uniwersytetów medycznych z całego kraju. Człowiek stawiający na rozwój swojej pasji, co potwierdza udział w różnorodnych szkoleniach związanych ze zdrowym stylem życia oraz pełne książek półki w domowej biblioteczce. W czasie studiów podejmował pracę w punktach z suplementami i zdrową żywnością, gdzie dzielił się wiedzą z klientami. Swoją przygodę z pisaniem artykułów rozpoczął w 2017 roku.

Zostaw opinię