OSZCZĘDZAJ -15% KOD: SAVE15

Arginina / AAKG

Filtry Arginina / AAKG

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 37 produktów
Produktów
na stronie:
40

Arginina / AAKG

Arginina pełni w organizmie kilka niezwykle istotnych funkcji. Jedną z nich jest produkcja tlenku azotu, który odpowiada za efekt tzw. pompy mięśniowej - przejściowe wysycenie mięśni krwią. Aminokwas ten skraca także okres rekonwalescencji po przebytych urazach mięśniowych oraz przyśpiesza regeneracje struktur w przypadku problemów z więzadłami lub ścięgnami. Oprócz tego, arginina jest zaangażowana w wytwarzanie ornityny, cytruliny oraz kreatyny.

Kolejną zaletą płynącą z suplementacji argininy jest wzrost poziomu niektórych hormonów odpowiedzialnych za regulowanie metabolizmu w ustroju, a dzięki wstrzymywaniu produkcji adipocytów oraz promowaniu wzrostu brunatnej tkanki tłuszczowej o wysokim potencjale termogenicznym pozwala w efektywniejszy sposób spalać dostarczane do organizmu kalorie i zgromadzone pokłady tłuszczu.

Z punktu widzenia osób wykonujących treningi siłowe, dużą korzyścią z wykorzystania argininy jest jej zdolność do zwiększania dostępności biologicznej glukozy, co pozwala na przetwarzanie wyższych jej ilości do glikogenu magazynowanego w mięśniach. Dodatkowo zastosowana w kombinacji z węglowodanami pozwala na uzyskanie lepszych efektów w zakresie regeneracji.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść