OSZCZĘDZAJ -15% KOD: SAVE15

Witaminy

Filtry Witaminy

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 302 produktów
Produktów
na stronie:
40
80
200

Witaminy

Witaminy stanowią bardzo istotny element codziennego odżywiania, bowiem warunkują prawidłowe funkcjonowanie organizmu każdego człowieka. Mogą być pochodzenia naturalnego lub otrzymywane syntetycznie. Wszystkie witaminy są egzogenne (nasz organizm nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać), w związku z czym muszą być dostarczone wraz z pożywieniem i suplementacją. Ze względu na rozpuszczalność dzielą się na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) i rozpuszczalne w wodzie (witaminy z grupy B, witamina C).

Rola witamin w organizmie człowieka jest bardzo rozległa. Każda z nich pełni odrębną funkcję. Ogólnie ujmując, witaminy odpowiadają za: wzrok, rozwój kości, prawidłowy przepływ krwi, wzrost odporności, prawidłową pracę układu hormonalnego, psychikę i koncentrację. W trakcie wzmożonej aktywności fizycznej dochodzi do znacznej utraty witamin, stąd tak ważne jest ich codzienne uzupełnianie.

W tej kategorii znajdziesz gotowe mieszanki witaminowe, kompleksy witaminowo-mineralne, a także pojedyncze witaminy dostępne w osobnych produktach.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść