ODBLOKUJ SWÓJ RABAT

Yerba Mate

 

Yerba Mate

Produktów
na stronie:
40

Yerba Mate

Wiele osób uwielbia przygotowywać sobie napary herbaciane, których smak przewyższa często wszystkie inne napoje. Warto zdać sobie sprawę, że walory zwykłej herbaty stoją na wysokim poziomie, jednak sięgnięcie po Yerba mate to całkowicie inna klasa doznań.

Ważną kwestią jest zarówno sposób przygotowania naparu, jak i styl późniejszego jego przyjmowania (wiąże się to niemal ze specjalnym sposobem postępowania z tą wyjątkową rośliną). Susz Yerba mate pozyskiwany jest z liści oraz patyczków ostrokrzewu paragwajskiego, które poddawane są suszeniu i późniejszym dokładnym zmieleniu. Rzadko stosuje się świeże elementy rośliny, jednak jeżeli jest taka możliwość – warto spróbować.

Yerba jest bogatym źródłem wielu substancji aktywnych, w tym naturalnej kofeiny, teobrominy oraz teofiliny, których realna zawartość w naparze jest zmienna i zależy w głównej mierze od pory roku, podczas której dokonano zbiorów. Napary z tej wyjątkowej rośliny określane są mianem „zdrowszej alternatywy dla kawy, co nie powinno dziwić, bowiem podobnie jak ona wykazuje działanie pobudzające, a jednocześnie niesie ze sobą wiele korzyści.

Wykonane badania dowodzą, że napar z Yerba Mate jest ważnym źródłem polifenoli  (czyli substancji o właściwościach przeciwutleniających). Wykazano także, iż Yerba ma między innymi działanie obniżające poziom cholesterolu oraz może działaś moczopędnie. Ponadto działa ochronnie wobec komórek wątroby. Stosowanie naparów z Yerba Mate polecane jest szczególnie w leczeniu otyłości (w trakcie odchudzania się).

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Gratisy do każdego zamówienia Gratisy do każdego zamówienia
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak