• 229,00 pln - 230,00 pln

Napoje proteinowe, wysokobiałkowe

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 1
Kategoria: Napoje proteinowe, wysokobiałkowe
Sport Definition That's The Whey - 2270g
  • TOPSELLER
Sport Definition That's The Whey - 2270g
54 Niezweryfikowane
1 porcja / 3,07 pln
229,99 pln

NAPOJE PROTEINOWE, WYSOKOBIAŁKOWE - ODKRYCIE XXI WIEKU?

Napoje białkowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych odżywek wysokobiałkowych w proszku, które wymagają czasu oraz odpowiedniego przygotowania, aby móc przyjąć porcję. Wystarczy je wstrząsnąć przed otwarciem i wypiciem. Jest to zdecydowanie bardzo wygodna forma suplementacji, która nie tylko pozwala na zaoszczędzenie czasu, ale także na szybkie uzupełnienie wszelkich występujących w diecie niedoborów protein.

Odpowiednia podaż białka jest bardzo istotna z punktu widzenia osiąganych wyników w postaci przyrostu beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Wpływa także na utrzymanie odpowiedniego tempa regeneracji potreningowej, o czym warto pamiętać. Sięgaj po napoje proteinowe/wysokobiałkowe zawsze, kiedy zmagasz się z niedoborem budulca w codziennej diecie, a będzie to bardzo dobra decyzja.

NAPOJE PROTEINOWE, WYSOKOBIAŁKOWE - PODSTAWOWA ROLA BIAŁKA W ORGANIZMIE.

Białko pełni w organizmie ludzkim wiele ról, z czego podstawową jest funkcja budulcowa, wchodzi ono w skład niemal wszystkich tkanek organizmu. Zatem odpowiednia podaż budulca ma olbrzymie znaczenie dla sprawnej regeneracji powysiłkowej, jak i samych przyrostów beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Napoje proteinowe mogą być stosowane o dowolnej porze dnia - jako przepyszny szejk między posiłkami, jako dodatek do posiłku, a także jako szybka alternatywa na dostarczenie pełnowartościowego białka o wysokiej wartości biologicznej zaraz po skończonej sesji treningowej. Umożliwiają nawet łatwiejsze wstrzelenie się w tzw. „okno anaboliczne” występujące chwilę po zakończonym treningu.

Jednak wiele zależy od zastosowanych w formule frakcji białkowych, zwykle jest to koncentrat i izolat białek serwatki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ich miejscu pojawił się hydrolizat serwatki lub kazeina micelarna. Jak wiesz, każda frakcja posiada swoją własną kinetykę przyswajania.

NAPOJE PROTEINOWE, WYSOKOBIAŁKOWE - PEŁNOWARTOŚCIOWOŚĆ/POCHODZENIE.

Napoje proteinowe stanowią bogate źródło białka, jednak warto zweryfikować, jakiego typu są to proteiny i jakie jest ich pochodzenie. Najczęstszymi frakcjami jakie można znaleźć w tego typu produktach jest koncentrat białek serwatki, hydrolizat białek serwatki (powstający na bazie izolatu lub koncentratu), proteiny mleczne oraz kilka frakcji roślinnych (jednak o nich ze względu na małą wartość dla sportowców raczej nie ma sensu się rozpisywać).

Podziału białek można dokonać ze względu na ich pochodzenie, zatem można rozróżnić proteiny:

- zwierzęce (pełnowartościowe, np. WPC - koncentrat białek serwatki, WPI - izolat protein serwatki, MPC - koncentrat białek mlecznych, WPH - hydrolizowane białka serwatki),

- roślinne (niepełnowartościowe, np. SPI - izolat sojowy, białko grochu, proteiny konopne).

Czym jednak jest "pełnowartościowość" konkretnego białka? Wynika ona z aminogramu, bowiem proteiny z tej kategorii odznaczają się znakomicie zbilansowaną mieszanką wszystkich niezbędnych dla rozwoju i funkcjonowania organizmu aminokwasów, co pozwala na bezproblemowe zaspokojenie jego potrzeb na budulec. Oznacza to zwykle poprawę regeneracji oraz maksymalnie możliwe na dany moment przyrosty suchej tkanki mięśniowej.

Natomiast pod terminem "niepełnowartościowe" skrywają się frakcje roślinne, których profil aminokwasowy jest w pewien sposób wybrakowany. Oznacza to niedostateczne ilości ważnych dla organizmu aminokwasów, czy też nawet ich brak. Zależnie od sytuacji może także występować nadmiar konkretnego typu aminokwasów, co również nie jest specjalnie korzystne dla rozwoju oraz funkcjonowania. Stanowi to pewne wyzwanie dla wegan i wegetarian, których ratunkiem jest odpowiednie zmieszanie różnych frakcji roślinnych celem uzyskania ostatecznie akceptowalnego aminogramu.

NAPOJE PROTEINOWE, WYSOKOBIAŁKOWE - DLA KOGO?

Napoje proteinowe są doskonałą propozycją dla osób aktywnych fizycznie, których dieta wymaga wzmocnienia i wzbogacenia o proteiny. Najlepszym wyborem są oczywiście białka uznawane za pełnowartościowe, ale to nie problemem, bowiem zdecydowana większość napojów wysokoproteinowych jest oparta właśnie o zwierzęce frakcje, których aminogram stoi na bardzo wysokim poziomie. Dzięki swoim walorom organoleptycznym, jak i dzięki ich składowi, znakomicie sprawdzą się zarówno w diecie zaawansowanych sportowców, jak i osób trenujących rekreacyjnie. Organizmy ludzkie i ich potrzeby niewiele się różnią w ostatecznym rozrachunku.

NAPOJE PROTEINOWE, WYSOKOBIAŁKOWE - CZYM SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS ZAKUPU?

Napoje proteinowe, wysokobiałkowe powinny spełniać stawiane przed nimi oczekiwania. Trudno zatem nie podkreślić wymogu ich odpowiedniej jakości, odpowiedniego składu , jak i walorów smakowych, które mimo wszystko wpływają na komfort suplementacji. Nie ma potrzeby zmuszać się do przyjmowania preparatu, którego smak Cię odrzuca, jest bowiem na rynku bardzo dużo świetnych napojów białkowych, które mogą Cię zadziwić.

Oczywiście wybierając napój proteinowy dla siebie, musisz zwrócić uwagę na zawarte w nim białko, jego pochodzenie, ale i jego dawki w każdorazowej porcji. Jeżeli odpowiednio dopasujesz swoją suplementację do realnych potrzeb Twojego organizmu - będziesz w stanie zmaksymalizować osiągane przez siebie wyniki sportowe. Ostatecznie odpowiednie odżywianie/dieta to podstawa sukcesu.

NAPOJE PROTEINOWE, WYSOKOBIAŁKOWE - PODSUMOWANIE.

Napoje wysokobiałkowe stanowią ważny element suplementacji wielu osób aktywnych fizycznie, co nie powinno dziwić. Jest to bowiem niezwykle wygodna i szybka metoda na uzupełnienie nawet większych niedoborów protein w codziennym jadłospisie. Ponadto dzięki ich walorom organoleptycznym można je wykorzystać celem urozmaicenia nudnej, sportowej diety. Należy podkreślić, że nie wymagają one wcześniejszego przygotowania i wystarczy nimi wstrząsnąć przed przyjęciem, by cieszyć się wszelkimi ich walorami.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Zdecydowanie znajdziesz wiele napojów proteinowych o niezwykle wysokiej koncentracji pełnowartościowych protein. Oferujemy bowiem preparaty renomowanych i uznanych marek krajowych, jak i zagranicznych. Wszystko w przystępnych cenach, które dodatkowo uatrakcyjniają liczne i częste promocje. Zdecydowanie znajdziesz w tej kategorii wszystko, co niezbędne dla odpowiedniego zbilansowania prowadzonej diety.Poradnik Bodypak