CZYSZCZYENIE MAGAZYNÓW! MEGA RABATY! SPRAWDŹ!

Suplementy, które przydadzą się podczas powrotu na siłownię

Powroty na siłownię bywają ciężkie – zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy od połowy marca nie mieliśmy do nich dostępu z uwagi na panującą epidemię COVID-19. Wiele osób – w tym także i ja – na czas epidemii zorganizowała sobie domowy sprzęt (gumy oporowe, hantelki, sztangi), jednakże nie zastąpi nam to w 100% sprzętu dostępnego na siłowni.
Suplementy, które przydadzą się podczas powrotu na siłownię
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Z niniejszego artykułu dowiesz się:

  • 5 suplementów, które pomogą Ci w powrocie na siłownię;
  • Suplementy – czy to wszystko co potrzebuję aby w dobry sposób wrócić na siłownię?

Powroty na siłownię bywają ciężkie – zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy od połowy marca nie mieliśmy do nich dostępu z uwagi na panującą epidemię COVID-19. Wiele osób – w tym także i ja – na czas epidemii zorganizowała sobie domowy sprzęt (gumy oporowe, hantelki, sztangi), jednakże nie zastąpi nam to w 100% sprzętu dostępnego na siłowni.

Zatem aby nasz powrót na siłownię był przyjemniejszy, poniżej wskażę 5 suplementów, które moim zdaniem będą pomocne podczas powrotu na siłownię:

1. Kreatyna

Zdecydowanie suplement nr 1 na mojej liście! Posiada ona wiele pozytywnych właściwości oddziałujących na organizm człowieka – m. in. wpływa na regulację poziomu cukru we krwi, zwiększa także ilość wiązań ATP, dzięki czemu korzystnie wpływa na siłę w trakcie i po zakończeniu treningu. Kreatyna ma to niebagatelny wpływ na nasz organizm właśnie po okresie przerwy, kiedy nasza wytrzymałość musi wrócić do stanu, kiedy regularnie ćwiczyliśmy;

Polecane kreatyny:

6PAK Nutrition Creatine Monohydrate - 500g

6PAK Nutrition Creatine Monohydrate - 500g

 opinii (39)
1 porcja / 0,50 pln
49,99 pln
Trec CM3 Powder - 500g

Trec CM3 Powder - 500g

 opinii (29)
1 porcja / 0,81 pln
114,99 pln
Najniższa cena: 129,99 pln -12%

2. Witaminy i minerały

Gdy ćwiczymy nasze zapotrzebowanie na witaminy oraz minerały wzrasta i nieraz ciężko jest je wszystkie dostarczyć z pożywienia. Warto zatem zaopatrzyć się w suplement zawierający zarówno witaminy jak i minerały aby uchronić się przed negatywnymi skutkami niedoboru tych składników, a także poprawić jakość samych treningów;

Polecane witaminy i minerały:

Trec Multi Pack - 120 kaps.

Trec Multi Pack - 120 kaps.

 opinii (6)
1 porcja / 0,33 pln
39,99 pln

3. Odżywka białkowa 

Podczas treningu zwiększa się nasze zapotrzebowanie na białko. Odżywki białkowe doskonale sprawdzają się po treningu, gdyż możemy w szybki sposób przygotować sobie „shake’a” z odpowiednią ilością odżywki (przeważnie jest to 30g) i w szybki sposób wypić. Pozwoli nam to na rozpoczęcie procesu regeneracji i odbudowy uszkodzonych pod wpływem treningu włókien mięśniowych. Dzięki temu mamy czas na to aby spokojnie wrócić do domu, przygotować sobie jedzenie i spożyć je godzinę-dwie po treningu.

Polecane odżywki białkowe:

Sport Definition That's The Whey - 700g

Sport Definition That's The Whey - 700g

 opinii (33)
1 porcja / 3,70 pln
84,99 pln
BioTech Iso Whey Zero - 908g

BioTech Iso Whey Zero - 908g

 opinii (15)
1 porcja / 3,33 pln
119,99 pln
Najniższa cena: 119,99 pln

4. BCAA 

Aminokwasy rozgałęzione zawierające w swym składzie leucynę, izoleucynę oraz walinę to kolejny suplement, w który warto się zaopatrzyć. Wspomaga on regenerację potreningową i opóźnia uczucie zmęczenia w trakcie wysiłku fizycznego!

Polecane BCAA:

6PAK Nutrition BCAA PAK - 400g

6PAK Nutrition BCAA PAK - 400g

 opinii (40)
1 porcja / 1,00 pln
39,99 pln
Najniższa cena: 49,99 pln -20%

5.Beta – alanina

Ostatni, ale równie ważny suplement! Poza zwiększeniem efektywności treningów, ma ona wpływ na zwiększenie syntezy karnozyny, która pomaga w stabilizacji pH pracujących mięśni, a w efekcie czujemy się mniej zmęczeni! Podnosi ona także wydolność organizmu, jak i przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Jedynym niezbyt lubianym przez wszystkich „odczuciem” suplementacji beta-alaniną jest „swędzenie” skóry – przeważnie na twarzy. Jest to nic innego jak reakcja układu nerwowego, lecz nie powinniśmy się tym martwić, gdyż nie stanowi to żadnego zagrożenia dla organizmu.

Polecane produkty :

BioTech Beta Alanine - 90 kaps.

BioTech Beta Alanine - 90 kaps.

 opinii (1)
44,99 pln
Najniższa cena: 49,99 pln -10%
6PAK Nutrition Beta Alanine - 200g

6PAK Nutrition Beta Alanine - 200g

1 porcja / 0,10 pln
24,99 pln

Suplementy – czy to wszystko?

Pamiętajmy, że przy powrocie na siłownię bardzo ważną rolę będzie odgrywać także odpowiednio dobrany plan żywieniowy i treningowy. Będzie miało to niebagatelne znaczenie aby nasz powrót na siłownię nie zakończył się zbyt wcześnie niechcianą kontuzją! Dlatego, gdy nie wiemy jak dobrać sobie plan treningowy oraz żywieniowy – warto jest zwrócić się do osoby, która nam w tym pomoże, a nasz powrót na siłownię na pewno będzie efektywniejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy!

Trener personalny, który od 2016 r. nieprzerwanie pomaga ludziom zmienić ich sylwetki, nawyki żywieniowe i podejście do aktywności fizycznej. Pasjonat zdrowego odżywiania i siłowni. Związany ze sportem od 7. roku życia - wtedy pojawiła się piłka nożna. Jego przygoda z futbolem trwała aż 20 lat! Nową pasją Michała jest startowanie w zawodach sylwetkowych w kategorii "Men's Physique". Jego największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe to 5. miejsce na zawodach FIWE w 2021 roku, ale nie odpuszcza i idzie po więcej!

Zostaw opinię