- 750 MG KWASU GAMMA-AMINOMASŁOWEGO W KAŻDEJ PORCJI
- WYGODNA FORMA KAPSUŁEK
- OPAKOWANIE ZAWIERA 60 PORCJI, CZYLI ZAPEWNIA SUPLEMENTACJĘ NA DWA MIESIĄCE
Activlab GABA 750 mg to suplement diety w postaci kapsułek, który zawiera kwas gamma-aminomasłowy (GABA).
Czym jest kwas gamma-aminomasłowy?
Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) to najważniejszy neuroprzekaźnik hamujący w mózgu, powstający z kwasu glutaminowego. GABA kontroluje pracę komórek glutaminianergicznych, które są dominującą częścią wszystkich neuronów w ośrodkowym układzie nerwowym. GABA jako receptor dla glutaminianu usytuowany jest na neuronach produkujących inne neuroprzekaźniki (podobnie jak dopamina i serotonina).
Jak ważny jest kwas gamma-aminomasłowy?
Kwas gamma-aminomasłowy jest drugim co do powszechności neurotransmiterem w mózgu. Jego działanie jest o tyle ważne, że jest neuroprzekaźnikiem hamującym, a jego zadanie to kontrola aktywności innych neurotransmiterów. Dzięki temu, że GABA pozostaje w równowadze z glutaminianem, zapewniona jest homeostaza ośrodkowego układu nerwowego oraz prawidłowa praca mózgu. Glutaminian, czyli najważniejszy mózgowy neuroprzekaźnik pobudzający jest głównym prekursorem GABA. Mówiąc najogólniej, utrzymanie właściwego poziomu kwasu gamma-aminomasłowego i równowagi pomiędzy nim a glutaminianem, czyli głównym pobudzającym neuroprzekaźnikiem, jest istotne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
Chcesz rozpocząć suplementację kwasem gamma-aminomasłowym? Sięgnij po produkt Activlab GABA 750 mg, który w każdej porcji ma 750 mg tego kwasu! Dodatkowym atutem jest fakt, że jedno opakowanie wystarczy Ci na dwa miesiące stosowania.
Activlab GABA 750 mg – uzupełnij swoją codzienną dietę w kwas gamma-aminomasłowy!
Literatura:
1. Korbut R. (red.), Farmakologia Repetytorium, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2015, s. 44.
2. Kowalski A., Rębas E., Żylińska L., Kwas γ-aminomasłowy — metabolizm i jego zaburzenia, Postępy Biochemii 53 (4) 2007, s. 356-360.
3. Korbut R. (red.), Farmakologia, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2017, s. 59.
4. Wierońska J. M., Cieślik P., Glutaminian i jego receptory, czyli o tym, jak można uleczyć mózg, Wszechświat, t. 118, nr 7-9/2017, s. 178-187.