Kategorie

  • 39,00 pln - 40,00 pln

Yerba Mate

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 1
Kategoria: Yerba Mate
Essensey Różeniec Górski - 90 kaps.
  • TOPSELLER
Essensey Różeniec Górski - 90 kaps.
1 porcja / 0,44 pln
39,99 pln

Wiele osób uwielbia przygotowywać sobie napary herbaciane, których smak przewyższa często wszystkie inne napoje. Warto zdać sobie sprawę, że walory zwykłej herbaty stoją na wysokim poziomie, jednak sięgnięcie po Yerba mate to całkowicie inna klasa doznań.

YERBA MATE - CZYM JEST? ODROBINA HISTORII.

Yerba mate, a konkretnie jej napar jest zbliżony swoim zapachem i smakiem do herbaty. Pozyskiwana jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex Paraguarensis). Spotykany jest on naturalne na terenach Urugwaju, Paragwaju oraz w Argentynie. Uprawiany współcześnie także w Brazylii, głównie na obszarze dorzecza rzeki Parana. Wyjątkowe właściwości Yerba mate znane i cenione były już przez miejscowych Indian, którzy wykorzystywali ją, jako sposób na ograniczenie zmęczenia oraz poczucia głodu.

Europejska przygoda Yerba mate rozpoczęła się dopiero w XVII wieku, kiedy to misjonarze jezuiccy rozpoczęli jej propagowanie jako alternatywy dla herbaty. Sama jej nazwa została przez nich wymyślona i pochodzi z języka hiszpańskiego, a konkretnie od słowa "hierba" oznaczającego zioło. Natomiast "mati" jest pierwotnie określeniem naczynia stworzonego do jej picia.

YERBA MATE - PRZYGOTOWANIE NAPARU, JEGO WŁAŚCIWOŚCI.

Ważną kwestią jest zarówno sposób przygotowania naparu, jak i styl późniejszego jego przyjmowania (wiąże się to niemal ze specjalnym sposobem postępowania z tą wyjątkową rośliną). Susz Yerba mate pozyskiwany jest z liści oraz patyczków ostrokrzewu paragwajskiego, które poddawane są suszeniu i później dokładnemu zmieleniu. Rzadko stosuje się świeże elementy rośliny, jednak jeżeli jest taka możliwość – warto spróbować.

Yerba jest bogatym źródłem wielu substancji aktywnych, w tym naturalnej kofeiny, teobrominy oraz teofiliny, których realna zawartość w naparze jest zmienna i zależy w głównej mierze od pory roku, podczas której dokonano zbiorów. Napary z tej wyjątkowej rośliny określane są mianem „zdrowszej alternatywy dla kawy, co nie powinno dziwić, bowiem podobnie jak ona wykazuje działanie pobudzające, a jednocześnie niesie ze sobą wiele korzyści.

Wykonane badania dowodzą, że napar z Yerba Mate jest ważnym źródłem polifenoli  (czyli substancji o właściwościach przeciwutleniających). Wykazano także, iż Yerba ma między innymi działanie obniżające poziom cholesterolu oraz może działać moczopędnie. Ponadto działa ochronnie wobec komórek wątroby. Stosowanie naparów z Yerba Mate polecane jest szczególnie w leczeniu otyłości (w trakcie odchudzania się).

YERBA MATE - WYJĄTKOWE WŁAŚCIWOŚCI.

Yerba mate zawiera w sobie nawet do 200 substancji aktywnych, których pozytywny wpływ na organizm jest znany i doceniany na całym świecie. Warto podkreślić, że badania prowadzone przez Instytut Pasteura mieszczący się w Paryżu dowiodły, że zawiera w sobie niemal wszystkie witaminy niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto Yerba mate to bogactwo karotenów, żelaza, wapnia, potasu, magnezu, jak i wielu innych minerałów w dobrze przyswajanej formie.

Yerba mate stymuluje układ nerwowy, dzięki czemu zapewnia pobudzenie i delikatny zastrzyk energii do działania. Jednocześnie sprzyja lepszej koncentracji, nie powodując przy tym rozdrażnienia. Może wpływać rozluźniająco na mięśnie, regulować ciśnienie oraz poprawiać krążenie krwi.

Yeerba mate, właściwości:

- stymuluje przemianę materii i procesy metaboliczne,

- ogranicza odczuwanie głodu,

- pobudza organizm, niweluje poczucie osłabienia,

- zwiększa zdolność koncentracji oraz umiejętność skupienia uwagi,

- sprzyja poprawie ogólnej wydolności wysiłkowej organizmu.

Nie bez powodu napary z Yerba mate są tak popularne na całym świecie. Ich wyjątkowe właściwości i pozytywny wpływ na wiele aspektów funkcjonowania organizmu ludzkiego jest nie do pominięcia.

YERBA MATE - JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ JĄ PIĆ?

Często pojawia się pytanie o to, ile razy dziennie pić Yerbę, jakie stosować jej ilości itd.. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, bowiem jest to zależne od wielu czynników, w tym nawet indywidualnych upodobań i cech organizmu. Przykładowo w Ameryce Południowej Yerba jest traktowana analogicznie jak zwykła herbata w Europie - niejednokrotnie jej ilość to nawet kilkanaście kubków dziennie spożywanych przez jedną osobę. Podstawą dookreślenia optymalnej ilości spożywanego naparu jest obserwacja własnego ciała.

UWAGA: Yerba mate nie działa tak samo na każdego, dlatego warto zapoznać się z rodzajami Yerby i sięgnąć po te łagodniejsze odmiany, np. typu "suave".

YERBA MATE - ZAKUP, NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Yerba mate jest kojarzona z pozytywnym wpływem na funkcjonowanie całego organizmu. Warto jednak podkreślić, że podobnie jak w przypadku herbaty pod tym określeniem skrywa się wiele jej gatunków różniących się między sobą działaniem - nie diametralnie, ale w detalach. Przykładowo, część z nich jest niezwykle silna w smaku i posiada sporą ilość kofeiny, podczas gdy inne są delikatniejsze zarówno w smaku, jak i w działaniu. Jest to jeden z aspektów na jaki należy zwrócić uwagę. Następną kwestią jest jakość rozumiana jako brak dodatków w składzie, stopień rozdrobnienia oraz zawartość patyczków i liści w rozdrobnionym suszu

Diet Food Super Yerba Mate - 150g

Najwyższej jakości Yerba mate, której aromat i smak zdobędą Twoje kubki smakowe. Skład został oparty w 100% na liściach yerby pochodzących z ekologicznych upraw. Możesz być zatem spokojny o brak konserwantów, stosowanych pestycydów podczas uprawy oraz całkowicie naturalne pochodzenie. Posiada wszelkie certyfikaty potwierdzające jej pochodzenie oraz jakość.

YERBA MATE - PODSUMOWANIE.

Yeba mate jest zdecydowanie bardzo smacznym i skutecznym sposobem na zapewnienie swojemu organizmowi naturalnego wzmocnienia, i to na wielu płaszczyznach jednocześnie. Istnieje wiele odmian tej wyjątkowej rośliny, tak jak i można zdobyć ich mieszanki z liofilizowanymi owocami, np. pomarańczą, która doskonale podkreśla charakter naparu.

Oferta naszego sklepu jest stale rozwijana, z pewnością znajdziesz w niej to, czego potrzebujesz. Postaw na najwyższej jakości produkty w przystępnych cenach!


Poradnik Bodypak