11% ZNIŻKI NA WSZYSTKO*  KOD: PPL11

Arginina / AAKG

Filtry Wyczyść filtry
Znaleziono 39 produktów
 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Arginina / AAKG

Produktów
na stronie:
40

Arginina / AAKG

Poszukujesz sposobu na znaczną poprawę pompy mięśniowej? Doskonale trafiłeś, bowiem produkty z tej kategorii powstały z myślą właśnie o poprawie komfortu treningu.

Arginina / AAKG – czym jest i kiedy warto po niego sięgać?

AAKG jest typem suplementu, w którym głównym składnikiem jest alfa-ketoglutaran L-argininy. Jest to wyjątkowa substancja aktywna, której zadaniem jest zwiększenie wydzielania tlenku azotu (NO) w organizmie. Właśnie dzięki jej wyjątkowym właściwością jest tak chętnie suplementowana przed treningiem. Sprawdza się zarówno w sportach siłowych, jak i sylwetkowych. Pojedyncza porcja powinna być przyjmowana na około 30 minut przed planowanym wysiłkiem. Warto podkreślić, że AAKG jest względem wolnej formy l-argininy znacznie stabilniejszą substancją chemiczną, co ma wpływ na realny wzrost produkcji tlenku azotu (NO). Zwiększenie przepustowości naczyń krwionośnych oznacza sprawniejszy transport tlenu oraz poprawę odżywienia tkanek organizmu. Sprzyja to lepszej regeneracji i kreuje pro anaboliczne warunki do rozwoju upragnionych mięśni. Poprawa samopoczucia i podniesienie motywacji to nie jedyne korzyści, jakie płyną z suplementacji AAKG.

Arginina / AAKG – właściwości i działanie.

AAKG, czyli alfa-ketoglutaran l-argininy jest jednym z najlepszych prekursorów tlenku azotu (NO) w organizmie. Oznacza to tyle, że wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, a to przekłada się na lepsze ukrwienie tkanek organizmu (w tym mięśni). Daje to wyjątkowy efekt wizualny, ale i niesie za sobą wiele innych korzyści.

Wielu sportowców, wręcz nie wyobraża sobie treningu bez tego poczucia nieokiełznanej siły, jakie towarzyszy potężnej pompie mięśniowej. Wpływa ona nie tylko na podniesienie motywacji do dalszych treningów, ale także sprzyja lepszej regeneracji potreningowej. Jest to wynik poprawy ukrwienia, co pozwala na sprawniejsze dotlenienie i odżywienie tkanek organizmu. Arginina może występować w formie prostej, ale także jako AAKG (alfa-ketoglutaran l-argininy) będącego jednym z najbardziej uznanych prekursorów tlenku azotu (NO). Arginina jako aminokwas uczestniczy w procesie syntezy ornityny, cytruliny oraz naturalnej kreatyny.

Kolejną zaletą płynącą z suplementacji argininy jest wzrost poziomu niektórych hormonów odpowiedzialnych za regulowanie metabolizmu w ustroju. Dzięki wstrzymywaniu produkcji adipocytów oraz promowaniu wzrostu brunatnej tkanki tłuszczowej o wysokim potencjale termogenicznym, pozwala w efektywniejszy sposób spalać dostarczane do organizmu kalorie i zgromadzone pokłady tłuszczu. Jest to kategoria produktów skierowana zdecydowanie do kulturystów oraz adeptów sportów sylwetkowych, którzy nie wyobrażają sobie udanego treningu bez potężnej i rozrywającej pompy mięśniowej.

Warto podkreślić, że przyjmowanie AAKG sprzyja zwiększeniu tempa detoksykacji, a więc usuwania toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Efektem czego pierwsze oznaki zmęczenia organizmu podczas wysiłku nie są tak bardzo odczuwalne i problematyczne. Często można spotkać się z opiniami sportowców, że stosując regularnie AAKG (alfa-ketoglutaran l-argininy) mają więcej energii i siły, co przekłada się na podniesienie efektywności treningu.

Arginina / AAKG – czym się kierować podczas zakupu?

Jakość, skład (ewentualne dodatki podnoszące zakres działania preparatu), koncentracja substancji aktywnych oraz cena produktu. Oczywiście jest to umowna kolejność, jednak jeżeli poszukujesz profesjonalnego produktu i chcesz go dostosować do swoich założeń suplementacji - warto zrobić to na podstawie składu. Rynek preparatów przedtreningowych bazujących na argininie/AAKG jest bardzo szeroki, a poszczególne suplementy mogą być podobne (porównując główny składnik aktywny), ale całkowicie różne, patrząc pod kątem zastosowanych dodatków. Istnieją także preparaty bazujące wyłącznie na l-argininie w różnych formach, które także są godne przemyślenia.

Arginina / AAKG – forma preparatów, która jest najlepsza?

Preparaty oparte o AAKG (bądź inną formę argininy) występują zarówno w formie tabletek, kapsułek, proszku, jak i płynnego koncentratu. Biorąc pod uwagę moment przyjęcia i charakterystykę tego typu produktów, szybkość przyswajania porcji będzie najlepsza w płynnej formie. Biorąc to pod uwagę, dobrym wyborem wydaje się wersja sproszkowana, którą się rozpuszcza w wodzie, lub płynny i gotowy do spożycia koncentrat.

Ostatecznie jednak najważniejszą kwestią jest Twój komfort i upodobania. Sięgaj po taką wersję preparatu, która będzie dla Ciebie najmniej problematyczna.

Arginina / AAKG - podsumowanie.

Profesjonalnie prowadzona suplementacja okołotreningowa jest w stanie znacząco podnieść komfort, ale i jakość prowadzonych treningów. Jednak, by tego dokonać, warto poznać swój organizm, by poznać, jakie dawki konkretnych substancji aktywnych będą dla niego najlepsze. Zachęcamy do przeanalizowania oferty naszego sklepu, w której znajdziesz preparaty rodzimych, jak i zagranicznych uznanych marek. Wszystko to w bardzo dobrej cenie. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z doborem produktów do swoich wymagań - możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy na pewno nie pozostawia Cię samego z problemem.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak