SPRÓBUJ RABATU 11%  KOD: 11LUTY

Kolagen

 

Popularne produkty

Okazje cenowe

Kolagen

Produktów
na stronie:
40
80

Kolagen

KOLAGEN - PODSTAWA KAŻDEJ PROFESJONALNEJ SUPLEMENTACJI?

Preparaty na stawy bazują najczęściej właśnie na pewnej formie kolagenu, najlepszą opcją jest oczywiście jego hydrolizat. Wyróżnia się znacznie lepszą przyswajalnością oraz biodostępnością, co przekłada się na skuteczniejsze wsparcie organizmu w regeneracji stawów, jak i całego układu ruchu. Może występować jako element złożonego produktu, ale i w formie mono preparatu, w którym znajdziesz wyłącznie kolagen. Przyjmuje różne formy: od proszku, poprzez tabletki i kapsułki, a na koncentracie w płynie kończąc. 

Przyjmowanie kolagenu jest dla świadomych sportowców czymś naturalnym, trudno byłoby prowadzić profesjonalną suplementację bez tego niezwykłego białka. Nie bez powodu preparaty na stawy bazują głównie na nim (zazwyczaj). Jest on podstawowym elementem strukturalnym chrząstek stawowych, ścięgien oraz ogólnie rozumianej tkanki łącznej, w tym skóry. Zdecydowanie jest jednym z najważniejszych elementów niezbędnych dla utrzymania prawidłowej budowy oraz funkcjonowania całego układu ruchu.

KOLAGEN - CZYM JEST, GDZIE WYSTĘPUJE?

Kolagen zbudowany jest z 19 aminokwasów, w tym typowej dla niego hydroksyproliny, proliny oraz glicyny. Stanowi w organizmie ludzkim swoiste rusztowanie dla tkanki łącznej, zapewniając także odpowiednią elastyczność powłok skórnych. Umożliwia jej pewną elastyczność oraz możliwość odkształcenia się - przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości.

Kolagen jest jednym z najczęściej występujących protein w organizmie ludzkim. Stanowi bowiem około 33% wszystkich białek, co jest zdecydowanie znaczącą wartością. Można go spotkać niemal w każdym organie człowieka, buduje też zęby, więzadła, ścięgna, ale i tętnice oraz żyły. Należy podkreślić, że to właśnie dzięki kolagenowi możliwe jest zachowanie odpowiedniej gęstości kostnej oraz sprawna odbudowa stawów w przypadku ich kontuzji.

UWAGA: Kolagen kolagenowi nierówny, znanych jest przynajmniej 30 jego odmian, z czego najkorzystniejsze dla organizmu ludzkiego są typu od I do XII. Natomiast z punktu widzenia osób aktywnych fizycznie i prowadzonej suplementacji - warto sięgnąć po produkty bazujące na kolagenie typu I lub/oraz II. Najlepiej przyswajalną formą są ich hydrolizaty, co ma pewne znaczenie w przypadku profesjonalnej suplementacji.

UWAGA: Można spotkać suplementy na bazie kolagenu rybiego, które są także ciekawym wyborem w przypadku osób aktywnych fizycznie.

KOLAGEN - WŁAŚCIWOŚCI/DZIAŁANIE

Kolagen powinien znaleźć się w suplementacji każdej osoby aktywnej fizycznie - niezależnie od stopnia zaawansowania. Wynika to z faktu regularnego obciążania układu ruchu w trakcie wykonywanych ćwiczeń oraz tego, że sama dieta często nie dostarcza do organizmu odpowiedniej jego ilości, by zapewnić optymalne warunki do odbudowy mikro uszkodzeń stawów do jakich dochodzi. Wpływa on pozytywnie na ich ruchomość/mobilność. Pomaga także w ograniczeniu ryzyka bolesnych kontuzji, które oznaczałyby konieczność zaniechania treningów. Oznaczałoby to regres formy, z czym trudno byłoby się pogodzić wielu sportowcom.

Kolagen z powodzeniem może być wykorzystany w kontekście profilaktyki stawów, co pomaga w ograniczeniu ryzyka wystąpienia kontuzji. Oczywiście jest to wynik wypadkowy kilku czynników takich jak odpowiednia suplementacja, czas na regenerację potreningową oraz odpowiednio dobrana i przygotowująca do danego treningu/wysiłku fizycznego rozgrzewka.

Dodatkowe zalety stosowania kolagenu:

- przyśpieszona regeneracja organizmu, w tym układu ruchu,

- niwelacja boleści stawów, w tym ich "strzelania",

- krótszy czas rekonwalescencji i szybszy powrót do pełnej formy po kontuzji,

- lepsze samopoczucie wynikające z pełnej sprawności.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wraz z wiekiem ilość kolagenu w organizmie ludzkim zaczyna maleć (już po 25 roku życia). Momentem kluczowym jest wiek około 60 lat, kiedy to jego naturalna produkcja jest bliska zeru. Właśnie dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej suplementacji wspierającej osoby starsze, co pomaga im w utrzymaniu dłużej pełnej sprawności ruchowej. Warto zadbać o odpowiednie wzmocnienie i wsparcie organizmu, przełoży się to na jego formę oraz sprawność przez dłuższy okres czasu - nawet w okresie zwiększonej aktywności fizycznej (niezależnie od wieku).

KOLAGEN - JAKĄ WYBRAĆ POSTAĆ?

Suplementy na stawy (w tym kolagen) występują we wszystkich znanych i popularnych formach. Bez problemu znajdziesz preparaty w postaci tabletek/kapsułek, gotowych koncentratów w płynie, jak i wersje sproszkowane (gotowe do rozpuszczenia). Jeżeli zależy Ci na sprawnym wchłonięciu się każdej porcji kolagenu, warto sięgnąć po suplementy płynne lub sproszkowane, które rozpuszcza się w wodzie. Będą one zdecydowanie lepszym wyborem, jednak wersja kapsułkowana doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które stawiają na komfort suplementacji i nie lubią się bawić w odmierzanie każdorazowej dawki preparatu. Można spotkać także kolagen do picia w gotowej do spożycia formie.

Reasumując - wybieraj postać, kierując się swoją wygodą oraz możliwie wysoką koncentracją kolagenu w każdej porcji (niezależnie czy stosujesz kolagen wołowy, czy rybi).

KOLAGEN - ZASTOSOWANIE W SPORCIE, KIEDY PRZYJMOWAĆ?

Odpowiedni dobór suplementów w kontekście zaawansowanych sportowców, ale również osób trenujących regularnie (na amatorskim poziomie) ma olbrzymie znaczenie dla zachowania pełnej sprawności i mobilności układu ruchu. Chodzi oczywiście o kolagen/preparaty na stawy, których zadaniem jest optymalizacja warunków ich regeneracji - nawet po bardzo ciężkim i intensywnym treningu na siłowni. Stosowanie kolagenu zalecane jest także z punktu widzenia profilaktyki, bowiem ogranicza w pewnym zakresie ryzyko wystąpienia problematycznych i bolesnych kontuzji stawów. Sprawdzi się także w okresie ich rekonwalescencji, sprzyjając szybszemu powrotowi do pełnej formy.

Kiedy należy przyjmować kolagen, by był najskuteczniejszy? Generalnie nie ma znaczenia moment przyjęcia tego typu preparatu - stosuj go w porach dla siebie najwygodniejszych. Warto jedynie dobierać odpowiednie jego dawki zależnie od obciążenia treningowego. Sprawdzaj również zalecenia producenta, jakie znajdują się zwykle na etykiecie stosowanego produktu.

KOLAGEN - PODSUMOWANIE

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz produkty wysokiej jakości polskich, jak i zagranicznych producentów i marek. Wiele z nich pojawia się często w promocji, co dodatkowo je uatrakcyjnia. Sięgaj zatem po produkty sprawdzone, o pewnych i skutecznych składach, a zdecydowanie będą to świetnie zainwestowane środki.

Wpływ kolagenu na mobilność i szybkość regeneracji stawów, jak i całego układu ruchu,  jest niezaprzeczalny. Zdecydowanie każda osoba aktywna powinna przemyśleć wprowadzenie do suplementacji preparatu na stawy. Mniejsze znaczenie ma sama jego forma, liczy się w głównej mierze jego skład ilościowy oraz jakościowy - innymi słowy: zastosowane składniki oraz ich dawki.

Porównaj produkty
0
Usuń z porównania
Ukryj
Wyczyść
Dlaczego warto nam zaufać?
l s='Express shipping' mod='bpsocialproof'} Ekspresowa wysyłka
Bezpieczne zakupy SSL Bezpieczne zakupy SSL
Atrakcyjny program lojalnościowy Atrakcyjny program lojalnościowy
Obserwuj nas na Instagramie #bodypak