- ZAWIERA EKSTRAKT Z BUZDYGANKA ZIEMNEGO (TRIBULUS TERRESTRIS)
- TRIBULUS TERRESTRIS ZALICZANY JEST DO GRUPY ADAPTOGENÓW
- JEST ROŚLINĄ WYKORZYSTYWANĄ GŁÓWNIE W KRAJACH AZJATYCKICH OD WIEKÓW
- WYGODNA FORMA SUPLEMENTACJI - KAPSUŁKI
- OPAKOWANIE STANOWI 30 PORCJI
Gaspari Nutrition Tribulus to suplement diety w postaci kapsułek zawierający ekstrakt z buzdyganka ziemnego (Tribulus terrestris).
Tribulus terrestris – co to za roślina?
Tribulus terrestris, czyli buzdyganek ziemny jest rośliną występującą powszechnie w różnych częściach świata. W krajach azjatyckich jest znany i wykorzystywany od wieków, głównie jako środek wzmacniający i wpływający na witalność. Główne składniki buzdyganka to saponiny steroidowe, flawonoidy, glikozydy, alkaloidy i garbniki. Jego cechą charakterystyczną jest właśnie wysoka zawartość saponin steroidowych. Zawartość saponin uzależniona jest rejonu świata, z którego pochodzi tribulus. Roślina ta zaliczana jest do adaptogenów. Co to oznacza?
Tribulus terrestris jako adaptogen
Tribulus terrestris wykazuje właściwości adaptogenne, co oznacza, że może przejawiać działanie kojące na system nerwowy. Adaptogeny pomagają organizmowi w przystosowaniu do niesprzyjających warunków środowiskowych, wykazują wpływ normalizujący.
Tribulus terrestris – jakie jeszcze wykazuje działanie?
W publikacji Pharmacognosy Reviews z 2014 r. szerzej przedstawiającej właściwości tribulus, opisano, że od wieków w Ajurwedzie roślina ta stosowana była do wspierania prawidłowego funkcjonowania dróg moczowo-płciowych, ponieważ wykazuje łagodne działanie moczopędne. Ponadto buzdyganek stosowany był i jest nadal jako środek wspomagający funkcje seksualne.
Gaspari Nutrition Tribulus – czyli ekstrakt z buzdyganka ziemnego jako wsparcie organizmu, którego szukasz! Jeżeli potrzebujesz tego rodzaju suplementu diety, postaw na produkt od marki Gaspari. Opakowanie wystarcza na miesiąc suplementacji.
Literatura:
- Poprzecki S., Zebrowska A., Cholewa J., Zając A., Waskiewicz Z., Ergogenic effects of Tribulus terrestris supplementation in men, Journal of Human Kinetics, 2005, v. 13, 41-50.
- https://neuroexpert.org/wiki/tribulus-terrestris/
- Wolski T., Baj T., Ludwiczuk A., Sałata M., Głowniak K., Surowce roślinne o działaniu adaptogennym oraz ocena zawartości adaptogenów w ekstraktach i preparatach otrzymanych z rodzaju Panax, Postępy Fitoterapii 2/2009, s. 77-97.
- Rakowski A., Adaptogeny – zioła życia, Panacea Nr 2 (59), kwiecień - czerwiec 2017, s. 25-27.
- Chhatre S., Nesari T., Somani G., Kanchan D., Sathaye S., Phytopharmacological overview of Tribulus terrestris, Pharmacognosy Reviews ,2014 Jan-Jun; 8(15): 45-51.
- Lista PENDING opublikowana na podstawie Rozporządzenia Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.