CZYSZCZYENIE MAGAZYNÓW! MEGA RABATY! SPRAWDŹ!

Żeń-szeń koreański - korzyści stosowania

Jednak nie każdy wie, że pod tą nazwą kryje się wiele odmian tej rośliny. Tym razem skupimy się na żeń-szeniu koreańskim. Jest to wieloletnia roślina, która rośnie na terenach górskich rejonów Azji, a dokładniej w Chinach, Korei i Mandżurii. Panax Ginseng, bo o nim dziś mowa - lub dosłownie tłumacząc „korzeń życia” w azjatyckiej kulturze jest znany od tysięcy lat i nie bez powodu otrzymał taką nazwę.
Żeń-szeń koreański - korzyści stosowania
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Wydawałoby się, że każdy już słyszał o żeń-szeniu i jego właściwościach pro-zdrowotnych.

Jednak nie każdy wie, że pod tą nazwą kryje się wiele odmian tej rośliny. Tym razem skupimy się na żeń-szeniu koreańskim. Jest to wieloletnia roślina, która rośnie na terenach górskich rejonów Azji, a dokładniej w Chinach, Korei i Mandżurii. Panax Ginseng, bo o nim dziś mowa - lub dosłownie tłumacząc „korzeń życia” w azjatyckiej kulturze jest znany od tysięcy lat i nie bez powodu otrzymał taką nazwę. Jego wszechstronne właściwości były cenione na wagę złota, a jego lista zastosowań jest długa. Substancje aktywne znajdujące się w roślinie działają wzmacniająco i pobudzająco na ośrodki wydalnicze oraz ruchowe. Dzięki temu żeń-szeń koreański wpływa na różne narządy wewnętrzne i ma tak szerokie spektrum działania, o którym będziecie mogli przeczytać w niniejszym artykule!

Żeń-szeń koreański - korzyści stosowania

Żeń-szeń -właściwości zdrowotne

Ta niepozorna roślina wyróżnia się niesamowitym bogactwem substancji prozdrowotnych. Specjaliści wyodrębnili ponad 200 związków zawartych w tej roślinie. Do jednych z najbardziej cenionych są ginosenozydy, które poprawiają wydolność organizmu poprzez poprawę układu krwionośnego. Sprawny układ krwionośny jest w stanie sprawniej dostarczać tlen i substancje odżywcze do każdej komórki. Dobrze dotleniony i odżywiony organizm wolniej się starzeje oraz lepiej się regeneruje.

Żeń-szeń koreański wspiera pracę układu odpornościowego organizmu poprzez poprawę produkcji białych krwinek. Sprawny układ immunologiczny łatwiej broni się przed chorobami lub w przypadku infekcji - znacznie usprawnia proces zdrowienia.

Żeń-szeń koreański zawiera wiele witamin (B1, B2, B12, C, E) oraz bogactwo składników mineralnych takich jak magnez, wapń, żelazo, fosfor, ale również krzem, cynk, mangan i siarkę. Tak bogaty skład tej rośliny uzupełnia zdrową dietę w substancje niezbędne do pracy całego organizmu. Ponadto aktywność substancji żeń-szenia poprawia przyswajalność składników odżywczych z diety(białek, węglowodanów i tłuszczy).

Z dodatkowych właściwości zdrowotnych zastosowania żeń-szenia mogą także skorzystać osoby z zaburzoną gospodarką cukrową. Roślina ma działanie przeciwzakrzepowe oraz reguluje poziom cukru we krwi poprzez wpływ na produkcję insuliny. Jednak osoby chorujące na hipoglikemie powinny uważać z suplementacją, ponieważ żeń-szeń koreański może u nich powodować zbyt duże spadki cukru we krwi.

Żeń-szeń dla aktywnych

Jest to niezwykle cenna roślina dla osób aktywnych fizycznie. Badania wykazały, że przyjmowanie ekstraktu z żeń-szenia koreańskiego dostarcza więcej tlenu do komórek organizmu. Lepsze dotlenienie mięśni wpływa na lepszą wydajność treningową, jak również lepszą sprawność fizyczną na co dzień. Lepsze dotlenienie mięśni także zmniejsza zawartość kwasu mlekowego, który jest częstym sprawcą bóli mięśniowych po intensywnym wysiłku. Dodatkowo podczas wysiłku fizycznego dzięki tej roślinie organizm wykorzystuje mniej glikogenu mięśniowego, a więcej kwasów tłuszczowych podczas spalania kalorii. Jest to niezwykle korzystne dla osób redukujących tkankę tłuszczową. Suplementacja żeń-szeniem koreańskim sprawia, że treningi mogą być intensywniejsze, efektywniejsze i łatwiej zachodzi proces regeneracji.

Żeń-szeń koreański na potencję

Jednym z najbardziej pożądanych właściwości żeń-szenia jest wpływ na potencję zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Wyjątkowo panowie mogą skorzystać z właściwości tej rośliny, a dokładnie z ginsenozydów zawartych w korzeniu. To one odpowiadają za wzmożone uwalnianie tlenków azotu w organizmie, co z kolei powoduje rozkurcz mięśni, poprawę erekcji i ogólne lepsze ukrwienie narządów płciowych. Kobiety także mogą skorzystać z właściwości tej rośliny, poprzez korzystny wpływ na poprawę sfery seksualnej u kobiet po menopauzie oraz łagodzenie objawów menopauzy. Jest to świetny wybór dla osób, które naturalnie chcą poprawić swoje możliwości seksualne w każdym wieku.

Żeń-szeń na energię i koncentrację

Udowodniono, że substancje aktywne w korzeniu żeń-szenia mają działanie psychostymulujące to znaczy, że poprawiają pracę i funkcje mózgowe. Żen-szeń koreański jest szczególnie przydatny sytuacjach wzmożonej koncentracji i łagodzenia stresu. Dla studentów oraz osób uczących się może pomóc przed egzaminami, ponieważ ułatwia zapamiętywanie oraz redukuje zmęczenie.

Żeń-szeń koreański w ofercie BODYPAK.pl:

Essensey Żeń-Szeń Koreański - 90 kaps.

Essensey Żeń-Szeń Koreański - 90 kaps.

1 porcja / 0,44 pln
39,99 pln
Trec Vitality Korean Ginseng - żeń-szeń koreański w kapsułkach - 90 kaps.

Trec Vitality Korean Ginseng - żeń-szeń koreański w kapsułkach - 90 kaps.

 opinii (1)
1 porcja / 0,39 pln
34,99 pln
Olimp Żeń-szeń vita-complex - 30 kaps.

Olimp Żeń-szeń vita-complex - 30 kaps.

 opinii (9)
22,99 pln
Najniższa cena: 24,99 pln -8%

Żeń-szeń koreański - sposób na młody wygląd

Roślina ta zawiera unikalne naturalne składniki nazywane ginsenozydami i panaksozydami. Te składniki potrafią przedłużać życie komórek narządów wewnętrznych oraz komórek skóry. Dzięki tym składnikom żeń-szeń koreański działa również przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo. Zmniejsza obrzęki, redukuje zasinienia przez lepsze dotlenienie krwi, osłabia widoczność drobnych zmarszczek oraz ujędrnia skórę. Osoby zmagające się z problemami skórnymi takimi jak trądzik czy łuszczyca mogą wyciszyć i ukoić swoją skórę za sprawą działania przeciwzapalnego. Dodatkowe właściwości przeciwzapalne pomagają nie tylko osobom z problemami skórnymi. Także pomagają regenerować cały organizm.

Żeń-szeń koreański wykazuje wszechstronne działanie prozdrowotne. Ta roślina cieszy się powodzeniem od tysięcy lat. Pobudza pracę układu krążenia, obniża poziom złego cholesterolu, działa przeciwzakrzepowo oraz obniża poziom cukru we krwi. Regularne suplementowanie ekstraktu tej rośliny dodaje energii, opóźnia procesy starzenia i usprawnia regenerację. Dla osób zestresowanych i zapracowanych pomaga utrzymać koncentrację i wspomaga pamięć. Należy zwrócić uwagę, by suplement był w formie ekstraktu i zawierał naturalne składniki. Nie jest to jednak roślina dla wszystkich. Jak każdy suplement, nawet ten pochodzący z naturalnych składników należy skonsultować się z lekarzem. Szczególnie w przypadku gdy choruje się na nadciśnienie tętnicze, hemofilię lub inne zaburzenia krzepnięcia krwi. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny unikać suplementacji żeń-szeniem. Warto również pamiętać by nie przyjmować żeń-szenia na noc, gdyż mogą powodować bezsenność.

Trener personalny, który od 2016 r. nieprzerwanie pomaga ludziom zmienić ich sylwetki, nawyki żywieniowe i podejście do aktywności fizycznej. Pasjonat zdrowego odżywiania i siłowni. Związany ze sportem od 7. roku życia - wtedy pojawiła się piłka nożna. Jego przygoda z futbolem trwała aż 20 lat! Nową pasją Michała jest startowanie w zawodach sylwetkowych w kategorii "Men's Physique". Jego największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe to 5. miejsce na zawodach FIWE w 2021 roku, ale nie odpuszcza i idzie po więcej!

Zostaw opinię