Kategorie

  • 100 g - 1 050 g

  • 16,00 pln - 30,00 pln

Gotu kola

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 4
Kategoria: Gotu kola
Essensey Gotu Kola - 90 kaps.
Essensey Gotu Kola - 90 kaps.
1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
Swanson Gotu Kola 435mg - 60 kaps.
Swanson Gotu Kola 435mg - 60 kaps.
1 Niezweryfikowane
16,99 pln
Essence Gotu Kola - 90 tabl.
Essence Gotu Kola - 90 tabl.
1 Niezweryfikowane
1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln
Essence Gotu Kola 400mg - 90 kaps.
Essence Gotu Kola 400mg - 90 kaps.
1 porcja / 0,33 pln
29,99 pln

Adaptogeny to grupa roślin, które wykazują pozytywny wpływu na funkcjonowanie organizmu. Zawierają bowiem pewne substancje aktywne wzmacniające go w kontekście coraz większych dawek stresu, jakich doświadcza każdego dnia. Ich działanie w żaden sposób nie pobudza go, ani też nie blokuje żadnych aktywności biochemicznych. Pomagają one w utrzymaniu wewnętrznej równowagi, tzw. homeostazy. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób aktywnych fizycznie. Jednym z najlepszych adaptogenów jest właśnie Gotu kola, inaczej wąkrotka azjatycka.

GOTU KOLA - NATURALNY SPOSÓB NA STRES?

Gotu kola to w głównej mierze silny adaptogen roślinnego pochodzenia. Jest to zioło, którego działanie ogranicza stres, w tym także podnosi odporność organizmu na jego podwyższony poziom. Dodatkowo pomaga w ograniczeniu jego negatywnych skutków. Jest to oczywiście wspólną cechą wszystkich adaptogenów. Jednak jest coś, co wyróżnia Gotu kola na tle innych preparatów. Zgodnie z ogólnie dostępnymi informacjami wpływa na zwiększenie zdolności intelektualnych poprzez poprawę pamięci, podniesienie koncentracji oraz skupienia uwagi. Dlatego właśnie jest uznawana za naturalny środek nootropowy.

GOTU KOLA - KRÓTKI RYS HISTORYCZNY.

Gotu kola znana jest także jako wąkrotka azjatycka, co jest związane z jej łacińską nazwą "Centella asiatica". Pochodzi z regionów tropikalnych oraz subtropikalnych Azji. Jej wyjątkowe właściwości doceniano już wiele lat temu w ajurwedzie. Szczególnie istotne z punktu widzenia aktywności biologicznej były i są liście Gotu kola.

GOTU KOLA - SUBSTANCJE AKTYWNE.

Wąkrotka azjatycka stanowi bogate źródło saponin triterpenowych, którym to w głównej mierze przypisuje się większość zbawiennych właściwości tej wyjątkowej rośliny. Poza tym zawiera solidne ilości steroli roślinnych oraz bioflawanoidów. Wpływają one na wsparcie funkcji sercowo-naczyniowych, podnoszą nawet komfort trawienny, co ma olbrzymie przełożenie na jakość życia. Wąkrota znana jest także z tego, że pomaga w utrzymaniu dobrej sprawności poznawczej.

Wśród substancji aktywnych zaliczanych do grupy saponin triterpenowych zalicza się:

- kwasy azjatykowe,

- kwasy madekasowe,

- madekazozydy,

- azjatykozydy.

Ponadto Gotu kola stanowi bogate źródło witamin (A, C, E, K), magnezu oraz flawonoidów.

GOTU KOLA - WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE.

Odpowiednia ilość adaptogenów w każdym dniu sprzyja utrzymaniu pełnej sprawności układu nerwowego oraz immunologicznego, który bywa znacznie osłabiany przez ciągłe dawki stresu. Jednym z ciekawych wyborów będzie sięgnięcie po preparaty na bazie ekstraktu z Gotu kola (inaczej wąkrotki azjatyskiej - Centella asiatica). Jest to jeden ze skuteczniejszych adaptogenów roślinnego pochodzenia, którego regularne przyjmowanie sprzyja utrzymaniu prawidłowej pracy serca, jak i naczyń krwionośnych. Wspomaga także krążenie obwodowe oraz usprawnia gojenie się ran skórnych. Wpływa oczywiście także na procesy poznawcze, utrzymując je na wysokim poziomie.

Gotu kola sprzyja utrzymaniu wewnętrznej równowagi oraz ułatwia uzyskanie stanu rozluźnienia po powrocie do domu po ciężkim dniu pracy. Niestety współczesne życie pełne jest sytuacji stresowych związanych zarówno z karierą, pracą zawodową, jak i sytuacją w domu oraz tzw. „presją społeczną”. Generuje to olbrzymie obciążenie dla układu nerwowego, co przekłada się zwykle na problemy ze snem, jak i często poczucie zaszczucia. Produkty znajdujące się w tej kategorii charakteryzują się najwyższą jakością oraz dobrą ceną. Znajdziesz w naszej ofercie zarówno produkty krajowych marek, jak i zagranicznych.

GOTU KOLA - DLA KOGO?

Preparaty na bazie Gotu kola (wąkrotki azjatyskiej) stanowią doskonały wybór dla osób zmagających się z dużymi i ciągle zwiększającymi się dawkami stresu każdego dnia. Wynika to z coraz częstszego życia w pędzie, walki o lepsze jutro, sukcesy zawodowe. Wszystko to przekłada się na wewnętrzne rozbicie organizmu. Celem jego wzmocnienia warto sięgnąć właśnie po adaptogeny, takie jak Gotu kola. Odpowiednio prowadzona suplementacja jest w stanie realnie poprawić stan organizmu, zniwelować negatywie skutki stresu, a nawet podnieść tolerancję na jego większe ilości.

GOTU KOLA - ZASTOSOWANIE W SPORCIE.

Gotu kola sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku wzmocnienia organizmu w kontekście stresu psychicznego, jak i fizycznego, którego olbrzymie ilości są generowane w trakcie wzmożonego wysiłku. Właśnie z tego powodu adaptogeny są tak popularne wśród osób aktywnych. Wzmacniają bowiem organizm i sprzyjają adaptacji do wysiłku i regularnych treningów. Pozwala to na ogólną poprawę wytrzymałości, jak i komfortu funkcjonowania.

GOTU KOLA - CZYM SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS ZAKUPU?

Zakup suplementów tego typu niczym nie różni się w swojej istocie od zakupu innego typu preparatów. Stawiaj w głównej mierze na szeroko rozumianą jakość, dopiero później na cenę, która nie jest zawsze odzwierciedleniem jakości produktu. Warto poddać analizie skład, a konkretnie wysokość standaryzacji zawartego w preparacie ekstraktu, ale i jego ilość w przeliczeniu na pojedynczą dawkę. Warto zwrócić także uwagę na fakt, czy w danym suplemencie jest ekstrakt, bowiem może być też naturalny susz pozyskiwany z rośliny. Oczywiście nie ma w nim niczego złego, jednak warto wiedzieć, co się kupuje i suplementuje.

GOTU KOLA - PODSUMOWANIE.

Sięgaj po preparaty na bazie Gotu kola zawsze, kiedy potrzebujesz wzmocnienia ze względu na pogarszające się warunki środowiskowe, w jakich musisz funkcjonować. Warto podkreślić, ze adaptogeny polecane są nie tylko w kontekście stresu psychicznego, ale również i fizycznego, którego w okresie wzmożonych treningów jest znaczna ilość.

Poradnik Bodypak