Kategorie

  • 39,00 pln - 40,00 pln

Schizandra

Aktywne filtry:

Sortowanie: Trafność
Znaleziono: 1
Kategoria: Schizandra
Essensey Różeniec Górski - 90 kaps.
  • TOPSELLER
Essensey Różeniec Górski - 90 kaps.
1 porcja / 0,44 pln
39,99 pln

SCHIZANDRA - CUDOWNA ROŚLINA

Poszukujesz naturalnego sposobu na wzmocnienie organizmu i niwelację negatywnych skutków stresu? Doskonale, sięgnij właśnie po ekstrakty z tej rośliny, a nie pożałujesz swojej decyzji. Stanowi ona naturalne źródło wielu dobroczynnych substancji aktywnych, których dokładniejszy opis znajdziesz w dalszej części tekstu. Musisz jednak wiedzieć, że jest to jeden z najlepszych adaptogenów roślinnego pochodzenia, którego regularna suplementacja niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób żyjących w ciągłym stresie psychicznym, jak i sportowców, których aktywność sprzyja ogromnym dawkom stresu fizycznego. Zadbaj o siebie i swój organizm, a zdecydowanie poczujesz się lepiej we własnej skórze.

SCHIZANDRA - POCHODZENIE I WŁAŚCIWOŚCI.

Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) jest pnączem występującym naturalnie na terenach Azji (głównie Chin), gdzie jego walory są znane i wykorzystywane już od tysięcy lat. Nazwa „cytryniec” wynika z jego charakterystycznego zapachu przywodzącego na myśl owoce cytryny. Ciekawostką jest fakt, że jego owoce charakteryzują się różnymi smakami zależnie od konkretnej ich części (może być to smak kwaśny, gorzki, słodki, słony i/lub cierpki). Schisandra jest bogatym źródłem związków ligandowych, którym to zawdzięcza swoje wyjątkowe właściwości.

Zaliczane są do nich:

- schizandryny (A, B, C),

- schizandrole,

- schizanteryny oraz gomizyny.

Jagody oraz kora tej wyjątkowej rośliny są niezwykle bogatym źródłem mikroelementów (prowitaminy A, witaminy C, E, znakomicie przyswajalnego żelaza, magnezu, fosforu oraz wapnia i krzemu). Znajdziesz w nich także związki takie jak fitoestrogeny, kwas bursztynowy, olejki eteryczne oraz garbniki. Największe spożycie owoców cytryńca występuje w Chinach, co nie powinno dziwić - historycznie jest to bowiem roślina wyjątkowo zakorzeniona w tamtejszej kulturze. Określa się ją mianem rośliny o pięciu twarzach, bowiem otoczka owocu jest słodka, miąższ wyraźnie kwaskowaty, nasiona gorzkie lub/i cierpkie, natomiast ekstrakty zwykle mają słonawy posmak.

SCHIZANDRA - ADAPTOGEN GODNY POLECENIA?

Schizandra cieszy się coraz większą popularnością wśród osób ceniących naturalne preparaty. Nie jest to dziełem przypadku, bowiem każda porcja tej wyjątkowej rośliny to bogactwo substancji aktywnych o pozytywnym wpływie na wiele aspektów funkcjonowania organizmu. Podstawową jej zaletą jest jednak potężny potencjał adaptogenny, który pomaga w podniesieniu tolerancji na stres, jak i niwelacji jego negatywnych skutków.

Cytryniec Chiński (Schisandra chinensis) wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, która jest jednym z najważniejszych narządów w ciele człowieka. Najdrobniejsze problemy z jej stanem przekładają się na obniżenie komfortu życia oraz potencjalne problemy z funkcjonowaniem. Prowadzone badania kliniczne w dużej mierze potwierdziły pozytywny wpływ na funkcjonowanie wątroby, co ma swoje odzwierciedlenie w wykorzystaniu Schizandry w medycynie tradycyjnej Chin.

SCHIZANDRA - ZASTOSOWANIE W SPORCIE.

Cytryniec chiński, podobnie jak inne adaptogeny wpływa pozytywnie na możliwości organizmu, zwiększając jego odporność na potencjalne przeciążenia. Zawarte w nim ligandy sprzyjają lepszemu działaniu układu nerwowego, co ułatwia adaptację (dostosowywanie się) organizmu do różnych stresorów (źródeł stresu), jakie mogą się pojawiać w środowisku. Regularna suplementacja sprzyja ograniczeniu poziomu kortyzolu do minimum.

Wyciąg z owoców Schizandra wpływa pozytywnie na kondycję i szeroko rozumiane możliwości fizyczne. Prowadzone badania dowiodły, że przyjmowanie 50 gramów suchego ekstraktu z cytryńca przed treningiem biegowym zmniejsza ryzyko nadmiernego przyśpieszenia pracy serca, jak i pojawienia się tzw. "zadyszki". Podobny, pozytywny wpływ zanotowano także w grupach innych sportowców. Warto zatem przemyśleć wprowadzenie cytryńca chińskiego do suplementacji.

SCHIZANDRA - CZYM SIĘ KIEROWAĆ PODCZAS WYBORU?

Zastanawiasz się nad wyborem adaptogenu, ale nie masz pewności, który będzie tym najlepszym? Niestety wiele zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, jednak możesz mieć pewność, że sięgając po Schizandrę, stawiasz na produkt z najwyższej półki. Zawarte w niej substancje aktywne wpływają na zwiększenie zdolności organizmu do dostosowywania się do funkcjonowania w trudnych warunkach środowiskowych. Mogą także zwiększać jego wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną poprzez ograniczenie negatywnych skutków stresu. Zgodnie z dostępnymi w sieci informacjami, wykazuje również działanie ochronne wątroby.

SCHIZANDRA - PODSUMOWANIE.

Sięgając po produkty tego typu, kieruj się zdrowym rozsądkiem i stawiaj na jakość. Oferowane w tej kategorii preparaty są zdecydowanie godne polecenia, nawet najbardziej wymagającym sportowcom. Niezależnie od tego, czy sięgniesz po propozycję rodzimej marki, czy też sięgniesz po produkt zagranicznej firmy - będziesz zadowolony z jego działania. Wszystko zależy od dawki jednostkowej, jak i koncentracji pożądanych substancji aktywnych zapewniających realne działanie suplementu. Oferta naszego sklepu jest niezwykle korzystna cenowo, co pozwoli Ci zaoszczędzić część środków, byś mógł wykorzystać je na inne ważne cele. POLECAMY!

Poradnik Bodypak